Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip prižiūrėti lietuvių pamiltą begoniją

Kad begonijos augtų aukštos, stiprios ir spalvingos, reikės šiltos temperatūros ir nuoširdaus sodininko atsidavimo. Šis augalas, kurio būna baltos, rožinės, geltonos ar purpurinės spalvos, puikuojasi tvirtais žiedais, o jį auginti – visai nesudėtinga. Viskas, ko reikia – tai truputis saulės, truputis vandens ir daug meilės.

Naujas begonijos augalas namus puoš ilgą laiką, jei tik tinkamai juo rūpinsitės. Toliau pateikiame keletą instrukcijų apie begonijų auginimą, kad jų žiedai jus džiugintų tol, kol turėsite kantrybės jais rūpintis.

1) Begonijas sodinkite vazonuose, kuriuose aplink augalo šaknis iš visų pusių liktų maždaug po 5 cm laisvos vietos. Jei naudosite per didelį vazoną, jame užsilaikys per daug vandens, todėl begonija gerai neaugs.

2) Begonijos mėgsta tokias vietas, kuriose saulės gauna arba visą dieną, arba ryte, rašoma proflowers.com

3) Augalą reikia reguliariai laistyti. Dirva turėtų būti drėgna, bet ne per šlapia. Jei palietus dirvą ji sausa, tuomet atėjo laikas augalą palaistyti. Jei ji šlapia, tuomet palaistėte per gausiai. Dėl vandens pertekliaus gali supūti augalo šaknys ir begonija neišgyvens. Rekomenduojama laistyti virš kriauklės ar dubens, kad vandens perteklius galėtų nuvarvėti.

4) Kartą per mėnesį augalą pamaitinkite kambariniams augalams skirtomis trąšomis. Laikykitės ant gaminio etiketės nurodytų instrukcijų.

5) Begonijas taip pat reikia genėti – nuimkite išblukusius ar nuvytusius žiedus. Jei augalui paliksite nuvytusius žiedus, jis eikvos energiją, stengdamasis juos atgaivinti, vietoj to, kad visą energiją sutelktų į likusių augalo dalių sveikatos palaikymą.

6) Begonijos geriausiai auga 18–22 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Jos labiausiai mėgsta drėgną ir šiltą aplinką.

Rekomenduojami video