Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip persodinti pelargonijas rudenį, kad jos be perstojo žydėtų?

Seniau pelargonijas buvo galima rasti kiekvieno aristokrato namuose. Importuota iš Pietų Afrikos, ši nepretenzinga gėlė greitai įsitvirtino XVII amžiaus bajorų namuose, o po kelių dešimtmečių ją buvo galima rasti visur. Šiandien mes jums pasakysime, kaip priversti sodo pelargoniją jus džiuginti tiek žiemą, tiek vasarą, lauke ir namuose. Tam reikia tinkamai prižiūrėti pelargonijas rudenį.

Šiltesniais mėnesiais ji puikiai jaučiasi sode ar atvirame balkone. Jos gali žydėti nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Tačiau norint, kad ji kitais metais išaugintų vešlias gėlių grupes, rugsėjo mėnesį turite ja pasirūpinti.

Kodėl pelargonijas reikia persodinti?

pelargonijas

Pelargonijų naudą namuose sunku neįvertinti. Tėvynėje ji nuo seno buvo naudojama žaizdoms gydyti ir dezinfekuoti. Taip pat buvo tikima, kad ji suteikia namams ramybės ir gerovės, o tai taip pat neatsitiktinai: pelargonijų eteriniai aliejai veikia raminančiai nervų sistemą ir netgi gydo galvos skausmą.

Kenkėjai nekenčia šios gėlės kvapo! Todėl, jei prie lango laikysite pelargonijų arba pasodinsite jas po langais, kenkėjų namuose bus daug mažiau. Daugelis kenkėjų (pavyzdžiui, amarai) nepriartėja prie pelargonijų. Daugelis sodininkų, norėdami apsaugoti kitus kambarinius augalus nuo amarų invazijos, sodina jas šalia kitų augalų.

pelargonijas

Kaip prižiūrėti pelargonijas rudenį

Rugsėjis yra laikas persodinti gėlę į vazoną ir paslėpti žiemai. Rūpinimasis pelargonijomis reiškia ir genėjimą. Be šito stiebai per daug išaugs, kitais metais jie duos daug mažiau žiedynų ir bus jautresni ligoms. Mes jums pasakysime, kaip suformuoti prabangų krūmą su daugybe žiedų. Ir tai turėtų būti padaryta rudenį!

  • Norėdami persodinti, pelargoniją gausiai palaistykite ir palaukite, kol vanduo visiškai įsigers į dirvą.
  • Tada atsargiai iškaskite pelargoniją kartu su žeme ant šaknų, nupurtykite dirvožemio perteklių ir persodinkite augalą į paruoštą vazoną su drenažu. Vazonas neturi būti per didelis.
  • Persodinus pelargonijas vėl palaistykite ir pradėkite genėti.
  • Sausi lapai, ūgliai ir žiedai nugenimi. Norėdami suformuoti gražų krūmą, sodininkai rekomenduoja pašalinti pusę augalo aukščio. Padaryta!

pelargonijas

Persodinimas ir genėjimas baigtas, dabar svarbu stebėti gėlės būklę, nes jai tai sukėlė stresą. Kad augalui būtų patogu priprasti prie aukštesnės temperatūros, pirmiausia padėkite jį į balkoną ir tik po kelių dienų įneškite į namus.

Pasirinkite vietą, kurioje gausu šviesos, vazoną galite pastatyti net ir tiesioginiuose saulės spinduliuose. Trūkstant šviesos, lapai tampa mažesni, kaip ir būsimi žiedynai. Taigi, gali prireikti papildomo apšvietimo šviestuvu. Be laistymo, nepamirškite kartkartėmis pasukti vazoną, kad pelargonijos krūmas tolygiai augtų į visas puses. Vasarą laistyti galima iki 4 kartų per savaitę, o žiemą – tik 1-2 kartus.

Šis žydintis grožis laikomas viena gražiausių balkonų ir sodų puošmenų. Tinkamai prižiūrint rudenį, jis tampa visai nenugalimas!

Rekomenduojami video