Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip namuose sudaiginti skintą rožę?

Ką daryti, kad skinta rožė išleistų šaknis?

Rožės žydi gražiai, bet nuskintos greitai nuvysta. Norėdami pratęsti jų gyvenimą, puokštėse esančias rožes galite sudaiginti.

Bet kuri rožė, esanti puokštėje, paprastai yra labai gražios ir retos veislės. Todėl sunku rasti ją prekyboje sodinukų pavidalu.

Bet jūs galite pabandyti sudaiginti gėlę patys, kad vėliau ji kasmet žydėtų balkone, ant palangės ar sode prie namo.

Kaip namuose sudaiginama rožė?

Kaip sudaiginti ir pasodinti rožę namuose? Įsišaknijimo procedūra efektyviausia būna pavasarį arba pirmoje vasaros pusėje. Ir svarbiausia, tik su šviežiomis rožėmis, iškart po puokštės gavimo.

Pasirinkite rožę su storiausiu stiebu. Aštriu peiliu, 45 ° kampu nupjaukite apatinę stiebo dalį iškart virš apatinio lapo. Nupjaukite viršutinę dalį 2 centimetrai po viršutinio lapo.

Arbatinį šaukštelį medaus ištirpinkite stiklinėje vandens, į tirpalą įmerkite rožę ir palikite per naktį. Viršutinį rožės galiuką padenkite ištirpintu vašku, kad išgaruotų kuo mažiau drėgmės.

Po nakties pasodinkite būsimą augalą į vazoną su dirvožemiu. Užkaskite į žemę iki vidurio.

Uždenkite vazoną nupjautu plastikiniu buteliu. Pirmą mėnesį kiekvieną dieną šiek tiek palaistykite dirvą, sudrėkinkite kotelį vandeniu, kaip tikrame šiltnamyje.

Kai ant kotelio pasirodo pirmasis lapas, nuimkite butelį. Nuo šiol laistykite rečiau. Po metų, kai rožė sustiprės, persodinkite ją į sodą.

Taip pat galite naudoti augimo stimuliatorius, kad rožė greičiau ir lengviau išleistų šaknis.

Pačiame dirvožemyje galite užkasti glikokladino tabletę. Augimo procese purkšite rožę ne tik vandeniu, bet ir fitosporino tirpalu.

Jei pageidaujate, rožę perkelti į sodą, tai turite padaryti palaipsniui. Pirmiausia persodinkite ją į didesnį keraminį vazoną, kuriame gėlių žemė bus sumaišyta su sodo dirva. Tada įdėkite augalą į naują vazoną, kad rožė priprastų prie naujų klimato sąlygų. Ir po metų persodinkite iš vazono į dirvą.

Rekomenduojami video