Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip laikyti pelargonijas žiemą

Norintiems išlaikyti pelargonijas nenuvytusias žiemos metu, britų sodininkystės ekspertas Alanas Titchmarshas dalinasi neįprastu būdų, kuris gali padėti išsaugoti pelargonijų augalus.

Alanas Titchmarshas yra sodo ekspertas, kuris dažnai pasirodo britų televizijos ekranuose. Sodininkystės guru dažnai pritaria įvairiausiems kolegų patarimams, jais dalinasi ir pats.

Pelargonijos yra itin populiarūs augalai Jungtinėje Karalystėje, dauguma britų juos turi savo sode, namuose. Tačiau atėjus žiemos sezonui, yra labai svarbu išlaikyti jas nenuvytusias, kad galėtų žydėti pavasarį. Išsaugoti gėles yra įmanoma Alanas teigia, kad jeigu tik įdėsite pastangų, pelargonijas laisvai galėsite išlaikyti žiemos metu. Pasak jo, pelargonijas galite išsaugoti tiesiog kambaryje, ant palangės, nors jos ir užima nemažai vietos.

 „Svarbus dalykas yra neleisti augalams pernelyg peršlapti. Jeigu per žiemą augalai bus šlapi, drėgni, jie paprasčiausiai supus“, – aiškina sodo ekspertas.

Alanas siūlo naudoti Viktorijos laikų metodą, kuris užtikrina, kad augalai žiemą tikrai išliks sausi. „Reikia nuimti kai kuriuos lapus apačioje, nukirpti stiebus viršuje, kad jie sutrumpėtų.

Tada jų atsikratykite ir tuomet be jokio dirvožemio ant šaknų, suvyniokite šaknis pavertę jas aukštyn ir vyniokite, sukite jas į laikraštį iki kol jos prilips“, – pasakoja senų laikų metodą pelargonijų išlaikymui ekspertas. Išgirdę šį metodą, kai kurie žmonės gali juoktis, tačiau Alanas tikina, kad kad tai yra įrodyta, kad šis metodas palaiko pelargonijas gyvas žiemos sezonu, rašo express.co.uk.

Jis priduria: „Tikėkite, ar ne, tinkamai išlaikę augalą žiemą, pavasarį galėsite džiaugtis pumpurų krūva, žinoma, jei augale dar bus gyvybės ženklų.“ Pelargonija Dar keletas naudingų patarimų Kuomet augalas pradeda netilpti vazone, ar auga greičiau nei tikitės, galite jį šiek tiek apskabyti.

Pasak Alano, alternatyvus metodas yra ne visai toks „žiaurus“ kaip atrodo. Savo pelargonijas galite žiemai užruošiant apskabyti maždaug pusiau. Tai padarius, ekspertas siūlo augalus ištraukti iš savo vazonų ir perdėti juos į vieną, kad sutaupytumėte erdvės ir kambario. Jis priduria: „Dar kartą pakartosiu, kad šiam kompostui reikia labai sausos vietos.“ Svarbiausia prisiminti, kad saugant šiuos augalus per žiemą, jiems reikia suteikti daug ryškios šviesos, laikyti žemoje temperatūroje.

Rekomenduojami video