Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip kovoti su kopūstinėmis kandimis

Kopūstinė kandis pradeda aktyviai daugintis gegužės pradžioje. Per sezoną gali atsirasti penkios kenkėjo kartos, todėl kova su juo tampa itin sudėtinga. Laimei, galite naudoti veiksmingus liaudiškus metodus.

Pirmiausia pabandykite šalia kopūstų lysvės pasodinti pelynų. Šis augalas veiksmingai atbaidys kandį, nei ji apsaugos visą pasėlį.

Pakankamai veiksminga priemonė kovoje su kopūstine kandimi yra garstyčių antpilas. Jam paruošti į kibirą vandens įpilkite 2 valgomuosius šaukštus garstyčių, tiek pat druskos ir 1 valgomąjį šaukštelį maltų juodųjų pipirų. Gerai išmaišykite. Gautu mišiniu kruopščiai apdorokite lysvę.

Taip pat galite atsikratyti naudodami pelenus ir skalbimo muilą. Norėdami tai padaryti, iš anksto surinkite, o paskui persijokite medžio pelenus. Vakare, gausiai palaistę kopūstus, pelenus ant lapų užpilkite smulkiu sieteliu. Nors po šios procedūros augalas atrodys negražiai, tačiau pelenai puikiai atbaido kenkėjus. Į pelenus galite įmaišyti tarkuoto skalbiamojo muilo.

 Nuo kopūstinių kandžių saugo ir tabakas, kurį galima pakeisti tabazolu (medžio pelenų ir tabako dulkių mišiniu). Juo, kaip ir pelenais, lapus reikia tepti po gausaus laistymo. 

Apsaugoti kopūstus nuo kenkėjų padės maistinė soda, kurią galima papildomai sumaišyti su miltais. Drugys nemėgsta malto cinamono, kuriuo galima pabarstyti tiek pačius lapus, tiek dirvą aplink augalą.

 Jei kopūstus apipurkšite amoniaku, kopūstinis drugys ilgam pamirš kelią į jūsų lysvę. 

Norėdami paruošti tirpalą, atskieskite 1 valgomąjį šaukštą alkoholio 1 litre vandens.

 Tačiau reikėtų suprasti, kad visi šie metodai veiksmingi iki pirmojo lietaus. Mat jis nuplaus priemonių lapus, todėl kopūstinė kandis vėl pradės pulti augalus. Kad to išvengtumėte, specialistai pataria į žemę įkalti kelias lazdas (apie 50-60 cm aukščio), o prie jų viršaus pririšti balto audinio gabalus. Drugys manys, kad ant lysvės jau yra drugelių, ir neskris ten, kur yra konkurentų. 

Nors šis metodas gali kelti šypseną, jis labai veiksmingas.

Rekomenduojami video