Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip išsaugoti lapinius kopūstus?

Lapiniai kopūstai jau nebe naujiena. Jais prekiaujama ir prekybos centruose, ir turguose. Visgi vertingiausi – švieži ir pačių užsiauginti. O auginti juos gana paprasta. Svarbu pasirūpinti, kad šių kryžmažiedžių augalų neaptiktų baltukai. Suklaidinti šiuos drugius padeda netoliese pasodinti serenčiai, medetkos, kiti eterinių aliejų turintys augalai.

Jei iki žiemos liko nesuvalgytų kopūstų, galite paeksperimentuoti: vienus palikite darže, kitus persodinkite į šiltnamį. Jei žiema bus be permainų, aplenks dideli šalčiai, tuomet kasdien bus galima kulniuoti į daržą nusiskinti šviežutėlių jų lapų.

Jei gyvenate pamiškėje, teks pasirūpinti apsauga nuo stirnų ir kiškių. Pastebėjau, kad jie jau eina į žvalgybą, aiškinasi, kur bus galima rasti ko nors skanesnio. Apsaugai nuo neprašytų valgytojų puikiai tinka senos dieninės užuolaidos. Jos geriau nei balta daržo danga, po kuria laikosi drėgmė. Tačiau, kad ir ką naudotumėte, augalams nepatinka, jei kas nors liečia jų lapus, kad ir nestipriai, bet spaudžia iš viršaus. Tad idealiausia priemonė gintis nuo neprašytų valgytojų – tvora. Jei teritorija didelė, tektų aptverti visą daržą arba tik lapinius kopūstus.

Pernešti į šiltnamį lapiniai kopūstai bus saugūs nuo miško žvėrių, tačiau juos reiks laistyti, prinešti sniego, nes šaltis išgarina drėgmę.

 

Agronomė Joana Giedraitytė

logo,ūkininko

Rekomenduojami video