Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip atsikratyti piktžolių

 Piktžolės gali gadinti nuotaiką. Todėl verta išbandyti būdus, kurie padėtų jų atsikratyti ilgam, vadinasi, ir išvengti varginančio darbo.

Vienas iš efektyviausių ir greitai įgyvendinamų būdų: reikės: 3 l acto; 1 puodelio druskos; 1 valgomojo šaukšto indų ploviklio. Druską supilkite į actą ir palaukite, kol ši ištirps. Tada įpilkite indų ploviklį ir gerai viską išmaišykite. Gautą skystį supilkite į butelį su purkštuvu. Piktžoles šiuo skysčiu purkškite sausą, saulėtą dieną. Tikinama, kad poros dienų pakanka, kad pamatytumėte rezultatą.

Kovoti su piktžolėmis padeda ir mulčias. Galite rinktis parduotuvėse parduodamą mulčią arba nupjautą žolę, šiaudus. Mulčias padeda palaikyti drėgmę dirvoje ir apsaugo nuo piktžolių. Šis būdas labiausiai tinkamas naudoti gėlyne ar darže, nes gerina augalų sąlygas. Įrodyta, kad mulčiavimas, pavyzdžiui, nupjauta žole, skatina derlingumą, daržovės užauga vešlesnės. Mulčiuoti galima įvairiausiomis organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, medžių žieve, lapais ir pan. Lysvių formavimas mediniais ar kitokiais borteliais taip pat truputį pristabdo piktžolių plitimą.

Pagelbėti gali ir žaliosios trąšos – sideratai. Tai augalai, kurie auginami ir vėliau užkasami į dirvą tam, kad ją patręštų. Teigiama, kad sideratinės kultūros ne tik naikina piktžoles, bet ir papildo dirvą organinėmis medžiagomis, tarkime, azotu, kaliu, fosforu, ir turi teigiamos įtakos jos struktūrai, kokybei, saugo nuo ligų ir kenkėjų. Sideratinėms kultūroms priskiriami lubinai, grikiai, javai, garstyčios ir pan.

Galima išmėginti ir piktžolių plikymą verdančiu vandeniu. Tiesa, šis būdas ekstremalus ir labiau tinka šaligatvių piktžolėms naikinti . Jeigu įdėsite į verdantį vandenį druskos, rezultatas bus dar efektyvesnis.

Piktžoles galima apibarstyti ir sausa druska, taip pat ji padeda sukurti barjerą nuo plintančios žolės, ypač kai norite atskirti pievelę, nustatyti jos ribas. Galite naudoti ir vieną actą. Jį reikėtų pilti ant piktžolių, tačiau prisiminkite – ir actas, ir druska naikina visus augalus, todėl reikėtų būti atsargiems ir šias priemones pasitelkti ten, kur auga tik piktžolės. Galiausiai galite bandyti susitaikyti su piktžolėmis, ne visos jos blogos. Paprastoji garšva, kiaulpienės, žliūgės, dilgėlės ir balandos gali būti tikras vitaminų šaltinis ir paįvairinti jūsų mitybos racioną.

Rekomenduojami video