Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kada geriausias metas rauti svogūnus

Svogūnai – viena geriausių daržovių, kurias galima auginti darže. Juos lengva užauginti, kadangi juos sėti galima ne tik su sėklomis, bet ir mažais svogūnėliais. Jei oras sausas, svogūnus reikia reguliariai laistyti, karts nuo karto ir patręšti. Jei svogūnai išsipūtę, nustokite juos laistyti. Taip dažniausiai būna vasaros viduryje.

Dažnai ravėkite, kadangi svogūnai gerai neauga, jei turi konkuruoti su kitais augalais. Pasirūpinkite, kad svogūno galva nebūtų pažeista, jei ravite kauptuku – geriausia visada ravėti rankomis. Vos tik pradeda formuotis svogūno galva, panaikinkite belendančius svogūno žiedus, kadangi jis sutrikdo augalo augimą.

Kada nuimti derlių? Svogūnus galima nuimti, kai viršutinis svogūno galvos sluoksnis pasidaro geltonas ir pradeda luptis. Derliui, planuotam rugsėjui, tai reguliariai turėtų būti daroma jau nuo liepos mėnesio, kol nuo pavasarį pasodintų svogūnų derlius tęsiasi vasaros viduryje.

Palikite svogūnus ant audinio saulėkaitoje arba gerai ventiliuojamame šiltnamyje maždaug 14 dienų. Šis laikotarpis padės svogūnams tinkamai sunokti. Kai viršutinis svogūno sluoksnis pasidaro sausas ir lengvai skilinėja, svogūnų galvas galima perkelti kitur. Dabar reikėtų juos laikyti šviesioje, vėsioje ir sausoje vietoje, rašo express.co.uk

Nelaikykite minkštų svogūnų galvų, geriau tokius kuo greičiau suvartokite, kai gaminate. Garažas ar nešildomas kambarys yra ideali vieta svogūnų laikymui. Svarbiausia jų nepalikti ant tiesioginių saulės spindulių.

Svogūnai po vieną gali būti įdedami į tinklinius maišelius. Galima naudoti ir kitus tinklinius maišelius, kuriuose paprastai laikote vaisius ar daržoves.

Maišelius geriausia pakabinti aukščiau nuo žemės. Rekomenduojama juos periodiškai tikrinti ir išmesti pagedusius svogūnus. Tokį patį metodą galima taikyti ir česnakams. Vos tik svogūnai tinkamai išdžiūna, nupjaukite svogūno viršų, maždaug 2.5 cm. Svogūnus galima laikyti ir krepšiuose, idealiausia temperatūra – 0–4 laipsniai.

Rekomenduojami video