Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kad pomidorai klestėtų

Aptarsime dažnesnes pomidorų augintojų daromas klaidas.

Tankus sodinimas

Užsiauginus per daug daigų, žmonės gailijuos atiduoti ar išmesti ir šiltnamyje pomidorus susodina per tankiai. Dažniausiai taip daroma iš gobšumo: vietos mažai, o daigų daug!Per tankus augalų susodinimas stabdo jų augimą. Be to, dėl per tankaus susodinimo, kai kurie daigai gauna nepakankamai šviesos, ima kristi šešėlis ir kauptis drėgmė, o tai gali sukelti įvairių pomidorų ligų. Taigi svarbu daigus vieną nuo kitosodinti tinkamu atstumu, rekomenduojami atstumai yra 60–70 cm (ir tarp eilių, ir tarp augalų). Tokiu atveju krūmus palikite su vienu stiebu – visus pažastinius ūglius nugnybkite vos pasirodžiusius. Tik jei atstumai didesni, po pirmos žiedų kekės palikite antrą stiebą.

Drėgmės perteklius

Dirva drėgnesnė turi būti tik pirmąją savaitę po sodinimo, kad daigai gerai prigytų. Vėliau drėgmės perteklius kenkia! Krūmai auga intensyviau, bet stabdomas pirmųjų kekių žiedų formavimasis. Pirmųjų vaisių užuomazgų vystymasis sulėtėja arba jie visai nesusidaro – dvi pirmosios kekės gali būti visiškai tuščios. Be to, laistant šaknys nesiskverbia gilyn ir augalai būna neatsparūs sausroms. Tas pats nutinka jaunus augalus pertręšus azoto trąšomis.

Netinkamas skabymas

Dalį sveikų pomidorų lapų galima nuskinti tik tokiu atveju, jei suaugo katastrofiška tankynė.Kitas reikalas – seni, pageltę ir ligoti lapai. Šie dykaduoniai, vagiantys šviesą ir skleidžiantys užkratą, augalams neduoda jokios naudos. Juos būtina reguliariai šalinti. Bet kaip tik šito kažkodėl niekas nedaro! Geriausiu atveju stengiasi lapus nuskinti vienu metu ir kuo daugiau – iš atsargumo. Tai rizikinga, ypač po laistymo. Staiga sumažėjus galimybei drėgmės perteklių išgarinti per lapus, augalai jį nukreipia į vaisius, ir šie pradeda trūkinėti. Niekada neskinkite daugiau kaip trijų lapų per kartą.Jei vis dėlto persistengėte ir krūmai liko pusplikiai, skindami žiedų kekes palikite dalį pažastinių ūglių su lapais.

Rekomenduojami video