Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ką reikia pakasti po serbentų krūmu, norint sulaukti didelių uogų?

Kad ir koks būtų jūsų kotedžas, tvarkingas namas su veja ar dideli laukai gausiam derliui, juose beveik visada yra vieta, kur auga serbentų krūmai, avietės, agrastai ir kitos uogos. Kai kur šios mėgstamos gėrybės auga net daugiabučio namo kiemo gėlyne!

Atrodo, kad uogų atsargos visada yra po ranka. Bet būna, kad šiemet planuojate virti serbentų uogienę, ir jau radote įdomų receptą būtent savo turimai rūšiai, o krūmas ima ir neduoda derliaus. Tai ne sezonas, o visiškas nusivylimas.

Laimei, radome būdą, kaip išvengti tokio liūdno rezultato. Dabar, įsibėgėjus pavasario sezonui, pats laikas praturtinti dirvą mėgstamiems augalams tinkamomis medžiagomis. Esame įpratę lysvėms ir šiltnamiams naudoti kompostą arba pirktines trąšas. Tačiau kalbant apie uogas, visada pamirštame, kad jų krūmams reikia atnaujinti ir viršutinį žemės sluoksnį.

Be to, serbentų krūmai ir kitos panašios gėrybės yra išrankios. Įprastų trąšų jiems gali neužtekti arba, dar blogiau, krūmas gali pradėti skursti ar pūti. Tačiau tai nereiškia, kad nėra jokio būdo tinkamai praturtinti dirvą gausiam mėgstamų uogų derliui sulaukti.

Nustebsite sužinoję, kad namuose jau turite viską idealiam serbentų krūmų pamaitinimui. Ir tai nėra kažkas valgomo ar vertingo, greičiausiai, šis produktas iškeliautų į šiukšliadėžę, jei nežinotumėte apie alternatyvų jo panaudojimo būdą. Kalbame apie įprastas bulvių lupenas!

Atrodytų, kuo gali būti panašios krakmolo prisotintos bulvės ir sultingos serbentų uogos? Ką jos turi bendro? Bet jei po serbentų krūmais pridedate bulvių lupenų ir šiek tiek užkasate jas žemėmis, tada atliekos dirvoje virsta visu reikalingiausių mikroelementų rinkiniu, reikalingu didelėms ir skanioms uogoms sunokti.

Bulvių lupenose esantis cinkas, kalis, fosforas ir magnis paskatins tam tikrų bakterijų vystymąsi dirvožemyje. O vėliau būtent jų dėka ant krūmų sunoks daug uogų. Be to, jos bus didelės ir sultingos. Idealiai tinkamos šaldyti, taip pat visiems kitiems kulinariniams eksperimentams, kurie jums ateina į galvą.

Bulvių lupenomis tręšti galima ir agrastų krūmus, ir sausmedžius. Pamaitinti užtenka tik kartą per metus, bet tai būtina daryti pavasarį, kai krūmai dar tik bunda ir dar neišleido pirmųjų lapų.

Esame tikri, kad šių metų serbentų uogienės galėsite padovanoti ne tik savo šeimos nariams, bet ir draugams bei pažįstamiems. O turint omenyje karčią pastarųjų dvejų metų virusinių ligų patirtį, tokia vertinga vitaminų atsarga tikrai pravers kiekvienam!

Rekomenduojami video