Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?

Tulpės pavasarį pražysta vienos pirmųjų. Taip malonu išeiti į lauką, pajusti saulės šilumą ir mėgautis ryškiu tulpių grožiu. Po ilgų tamsos ir pilkumos mėnesių visiems to reikia. Tačiau ne visi žino, ką daryti su nužydėjusiomis tulpėmis. Kartais galite nieko nedaryti, o kartais tai gali netgi sugadinti jūsų gėlyną.

Tiesą sakant, jei turite labiausiai paplitusių paprastųjų raudonų tulpių, su jomis nereikia nieko daryti. Tai ištverminga veislė, kuri gali išgyventi net sudėtingiausiomis sąlygomis ir jos nereikia prižiūrėti. Tačiau jei turite brangią veislę, ją greičiausiai reikės kasmet iškasti. Priešingu atveju visos gėlės peraugs ir nebebus tokios gražios.

Paprastąsias tulpes gali tekti iškasti, bet rečiau. Faktas tame, kad kiekvienais metais svogūnėliai bus vis giliau panirę į žemę. Tai reiškia, kad kiekvieną pavasarį stiebai sunkiau dygs iš žemės. Dėl to augalas gali nesudygti, o gal net žūti. Todėl paprastas tulpes taip pat reikia iškasti, bet tik kartą per 3-4 metus.

Kai kurie sodininkai nusprendžia išpjauti visus stiebus, kai nukrenta žiedlapiai. Tačiau kiti rekomenduoja to nedaryti. Dėl esamų lapų medžiagų apykaitos svogūnėlis geriau užauga ir sustiprėja. Kita vertus, turėtumėte pašalinti žiedų stiebus, kitaip visos naudingos medžiagos pateks ne į šaknis, o į sėklų dėžutę.

Po kelių savaičių galite dirvą patręšti mineralinėmis trąšomis, kad svogūnėliai geriau augtų. Tereikia tai padaryti vieną kartą naudojant paprastas kompleksines trąšas.

Kai lapai pagelsta, nupjaukite juos kartu su stiebais. Tada svogūnėlius galima iškasti. Išdžiovinus juos saulėje, galime gerokai sumažinti grybelio įsiveisimo riziką. Norėdami tai padaryti, iškaskite svogūnėlius saulėtu metu. Iškart juos perrinkite, kad pašalintumėte jau pažeistus.

Taip pat rekomenduojame juos perplauti kalio permanganato tirpale, kuris dezinfekuoja ir apsaugo nuo grybelio. Vėliau svogūnėlius gerai išdžiovinkite saulėje ir laikykite tamsioje, sausoje, vėsioje vietoje. Įdėkite juos į tinklelį, kad patektų oro.

Rudenį, kai temperatūra nukris iki +7 laipsnių, tulpes galėsite pasodinti atgal į žemę. Nepamirškite laistyti, taip pat galite uždengti dirvą mulčiu, kad svogūnėliai lengviau ištvertų šaltį.


Žinoti.lt

Rekomenduojami video