Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ką daryti, kad greitai sužaliuotų pageltusi veja

Geltona veja yra problema, kuri vasarą kamuoja daugelį žmonių. Kiekvienas norėtų, kad žolė priešais namą ar sode būtų sodriai žalia. Šiame straipsnyje papasakosime, kas sukelia jūsų vejos problemas ir kaip jas išspręsti.

Kodėl mano veja geltona?

Vejos pageltonavimas gali atsirasti dėl daug priežasčių. Svarbiausios ir dažniausios yra šios:

  • dirvožemio problemos;
  • sezonų kaita;
  • gyvūnai (jūsų ar atklydę).

Maistinių medžiagų trūkumas dirvožemyje

Maistinių medžiagų trūkumas dirvožemyje gali lemti, kad veja bus pageltus, nesveika. Dėl to žolė taip pat tampa lengviau pažeidžiama kenkėjų ir ligų, ir lengvai pagelsta. Pavasarį tai dažniausiai yra azoto trūkumas. Jei geltonos vejos priežastis – dirvožemio problemos, jį galima papildyti kompostu. Tai gali padėti išspręsti tokias problemas kaip prastas drenažas ir tinkamas pH lygis.

Trąšų pridėjimas taip pat gali padėti sutvarkyti geltoną veją. Geros trąšos gali papildyti dirvožemyje trūkstamas maistines medžiagas, tokias kaip azotas. Azoto arba geležies papildai gali sugrąžinti geltoną žolę į jos pirminę spalvų paletę. Tačiau svarbu šio tipo trąšas naudoti ribotu kiekiu ribotą laiką. Maistinių medžiagų, tokių kaip azotas, perteklius gali turėti priešingų rezultatų, įskaitant žolės pageltimą.

Vasaros viduryje pjaunama per retai

Metų laikų kaita daro įtaką tam, kas vyksta su žole, todėl verta tai susieti su mūsų pjovimo grafiku. Vejos „skutimas“, t. y . per trumpai nupjovus žolę vejapjove, ši gali likti geltona ar ruda. Trumpai pjauti reikėtų tik pirmą kartą pjaunant pavasarį.

Pavasarį veja gali sirgti ligomis, nes temperatūra nuolat svyruoja. Taip pat gali kilti problemų dėl geležies trūkumo. Daug kartų lyjant stipriam lietui, velėna auga greičiau ir taip pat gali greičiau pasisavinti maistines medžiagas iš dirvožemio. Kai jų neužtenka, žolė gali pageltonuoti. Yra ir tokių žolės rūšių, kurios rudenį ir žiemą greičiau pagelsta, nes skirtos būtent šiltajam sezonui. Jei ramybės laikotarpiu žolė pagelsta, pabandykite veją užsėti kitos rūšies sėklomis, kad būtų kaita. To dažnai pakanka problemai išspręsti.

Kitos žolės pageltimo priežastys

Žolės pageltimą taip pat gali sukelti šunų šlapimas (jame yra daug azoto) ir išsiliejusios cheminės medžiagos, tokios kaip benzinas. Jei dėl šuns šlapimo ar benzino išsiliejimo žolės spalva pasikeičia, pabandykite tą vietą gausiai palieti vandeniu, benziną pašalinsite su trupučiu indų ploviklio. Ypatingais atvejais gali prireikti persodinti žolę arba pertvarkyti veją. Jei patys augintinio neturite, neužmirškite, kad jei neturite geros tvoros – į jūsų kiemą atbėgti gali svetimi šunys ar katės.

Ką daryti, kad greitai sužaliuotų pageltusi veja?

Norėdami išvengti žolės pageltimo, galite laikytis kelių sveikos vejos įpročių:

  • naudokite žemę arba smėlį, kad užpildytumėte žemas vejos vietas, kuriose gali kauptis vanduo ir išsivystyti ligos;
  • patikrinkite, ar jūsų dirvožemyje netrūksta maisto elementų ir, jei reikia, pabarstykite trąšų ar maistinių medžiagų, kad praturtintumėte dirvą;
  • auginkite mūsų klimatui tinkamą žolę (neturėtų kilti problemų, jei jos neperkate turgeliuose ir panašiose vietose);
  • visada pjaukite žolę jai tinkamame aukštyje;
  • pjauti reikėtų aštriais peiliais ir tik tada, kai žolė sausa (nelijo bent porą dienų);
  • vejos drenažą galite pagerinti pasitelkę profesionalią apželdinimo įmonę.Rekomenduojami video