Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įvardijo, kokių orų tikėtis likusią kovo dalį

Nors apie kritulius nekalbėsime porą trejetą dienų ir išvysime daugiau saulės, dabar ir vėl laukiame šaltesnio periodo, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Be to, pabrėžia ji, rytais ir vakarais reikėtų pasisaugoti plikledžio, nes dėl į Lietuvą įsiveržusio šalto arktinio oro naktys šaltės.

– Kaip vertinate dabartinius orus?

– Prieš porą dienų buvo sumušti šilumos rekordai – pajūryje buvo 10–11 ℃ šilumos. Nors, taip, prieš savaitę naktys buvo labai šaltos. Dabar temperatūra vėl leidžiasi į pakalnę, praėjusios nakties temperatūra buvo neigiama daugelyje rajonų. O artimiausią naktį jau iš tikrųjų pajusime šaltį – bus 1–6 ℃ šalčio, kai kur – net 8–10 ℃ šalčio. Todėl rytais ir vakarais reikėtų pasisaugoti plikledžio.

Penktadienį dieną bus nuo 1 ℃ šilumos iki 4 ℃ šalčio. Apie kritulius nekalbėsime porą trejetą dienų, ir šeštadienį, ir sekmadienį laukiame nepastoviai debesuotų orų, išvysime daugiau saulės. Bet į Lietuvą įsiveržęs šaltas arktinis oras, tad naktys šaltės ir dienos bus gaivesnės.

Šeštadienio ir sekmadienio naktimis numatoma 8–10 ℃ šalčio, šiauriniuose rajonuose gali būti ir iki 11–13 ℃ šalčio. Sekmadienio naktį turbūt ir rytiniai rajonai pajus didesnį šaltį, vėl grasins plikledis.

Savaitgalį dieną bus 0–5 ℃ šalčio, nors sekmadienį temperatūra jau persiris į teigiamą pusę. Naktis iš sekmadienio į pirmadienį bus švelnesnė – 3–8 ℃ šalčio. O pirmadienio diena taip pat turėtų būti šiek tiek šiltesnė – 0–5 ℃ ar 1–6 ℃ šilumos. Taigi pirmadienį, antradienį, galbūt ir trečiadienį dienomis temperatūra kryps į teigiamą pusę, o paskui vėl ateis metas leistis nuo kalniuko.

– Tokie svyravimai kovą įprasti?

– Taip, tai įprasta, nes kovas – pereinamasis pavasario mėnuo. Be to, ir vasarį būna tokių staigių pasikeitimų. Pernai kovas buvo tikrai labai šiltas – mušėme aukštesnės temperatūros rekordus, o dabar mušame žemos temperatūros rekordus.

Beje, 1942 m. kovo 15 d. Vilniuje naktį buvo beveik 28 ℃ šalčio. Taigi dabartiniai orai – nieko nuostabaus.

Nuo kovo temperatūros visa Europa kenčia. Trečiadienį gavome perspėjimą iš Regioninio klimato centro, kad šį savaitgalį ir kitą savaitę šalčio liežuvis pasieks net Portugaliją. Vokietija ar Balkanų šalys sulauks sniego dangos.

– Taigi kitą savaitgalį bus dar vienas atšalimas. O vėliau? Ar jau šiltės?

– Kovo temperatūra prognozuojama 2–3 ℃ žemesnė už normą. Pati kovo pradžia buvo šalta, paskui šiek tiek atšilo, o dabar ir vėl laukiame šaltesnio periodo. O paskutinė kovo savaitė ir balandžio pirmoji, turimais duomenimis, atrodo, bus gerokai šaltesnė.

 

Rekomenduojami video