Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iki Joninių sodininkai turi suskubti – laukia svarbus darbas

Sodininkystė – daugeliui žmonių vienas iš mieliausių užsiėmimų. Sode mes atsipučiame nuo kasdienių darbų ir rutinos. Tačiau norint, kad jis džiugintų ne tik savo puikia išvaizda, bet ir gausiu derliumi, sodą reikia prižiūrėti ir puoselėti. Kėdainietis sodininkas Arūnas Butėnis primena, kad iki Joninių sodininkai turi atlikti vieną labai svarbų darbą, jei nori gero ir gausaus derliaus.

Vienas svarbiausių darbų

„Artėja vienas svarbiausių sodo priežiūros momentų, kuomet po žydėjimo prasideda intensyvus parazituojančių ūglių (vilkūglių) augimas. Tai metas, kuomet sodiečiai vaismedžiuose lengvai gali pašalinti tuos ūglius žarstekliu ar į jį panašiais kabliais.

Kaip tik augimo fazėje šie ūgliai būna trapiausi – kremzlinės būsenos, todėl išlūžta itin lengvai. Svarbu šio darbo nepražiopsoti iki Joninių, nes tuomet ūgliai pradeda medėti, išlūžta sunkiai ar net neįmanoma jų pašalinti be specialaus sodininko įrankio – sekatoriaus.

Jei medžiai aukštoki, rudenį tampa labai sudėtinga juos šalinti, nes jau reikia teleskopinių įrankių“, – paaiškina sodininkas A. Butėnis.

Jei reikia pagalbos

Jei sodininkas nepajėgia susitvarkyti su savo sodu, tuomet jis gali kreiptis į profesionalų sodininką. Šis mielai padės ir patars.

„Jei žmogus nesugeba ar nepajėgia ūglių pašalinti, kreipiasi į sodininkus. Jei vilkūglių priaugę daug – ši paslauga nepigi. Kai kurie žmonės suskumba apkaltinti sodininkus, neva ūgliai auga dėl nekokybiškai atlikto genėjimo pavasarį ar rudenį. Tai netiesa, nes medis augina šiuos ūglius kaip naujas šakas ir žmogui reikia atrinkti teisingus ūglius – gulsčius, o stačius šalinti.

Taigi, šalinkime ūglius, kol jie augimo fazėje, 10–15 cm ilgio ir rudenį nebus vargo. Po rudeninio ar pavasarinio genėjimo visus savo klientus instruktuoju apie tolesnę sodo priežiūrą 3–4 metams į priekį.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video