Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įdomūs faktai apie augalų pasaulį

Kiekvienas augalas turi savų paslapčių, keistenybių, įdomybių ar gudrybių, kaip geriau įsitvirtinti ir išlikti. Tokie faktai įdomūs ir mums, augalų augintojams – pateikiame keletą jų.

♦ Kai kurių piktžolių sėklos išlieka daigios net ir apvirškintos gyvulių skrandyje.

♦ Orchidėjinių augalų šeimą sudaro per 30 tūkstančių augalų rūšių. Kai kurios orchidėjos tokios slapukės, kad auga tik žmonėms beveik nepasiekiamose pelkėse ir žydi tik naktį.

♦ Daugelis augalų bijo druskos – jos pabarsčius, nunyksta. Tačiau yra toks augalas Salicornia europea, kuris auga druskingose jūros pakrantėse, o jo sėklos gali sudygti druskingame vandenyje.

♦ Esama duomenų, kad vabzdžiaėdžio augalo jautriojo musėkauto (lot. Dionaea muscipula) protėvis, augęs maždaug prieš 15 milijonų metų, buvo didžiausias žinomas mėsėdis augalas Žemėje. Jis buvo toks galingas, kad lengvai suvirškintų žmogų.

♦ Labiausiai pasaulyje paplitusi piktžolė yra apvalioji viksvuolė (lot. Cyperus rotundus), auganti daugiau nei šimte pasaulio šalių. Tiesa, Lietuvoje ji neauga.

♦ Tikrieji braškės vaisiai yra maži geltoni grūdeliai uogos paviršiuje. Raudonas minkštimas tėra žiedsostis.

♦ Pomidorus mes vadiname daržovėmis, o iš tiesų jie yra kuo tikriausios uogos. Seniau jie buvo auginami kaip dekoratyvieji augalai. Moliūgai ir arbūzai taip pat laikomi ne vaisiais, ne daržovėmis, o uogomis.

 

VL

Rekomenduojami video