Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gruodžio tamsą sklaido kūrybiškos bendruomenės

Gruodžio dienos trumpos, dažnai apniukusios, naktys ilgos ir tamsios, bet juk būtent tamsoje ryškiausiai matome šviesą. O jos, laukiant šv. Kalėdų, šalia mūsų vis daugiau. Pasidairykime po rajono miestelius ir kaimus, kuriančius šventinę nuotaiką savo bendruomenei ir visiems, kurie moka džiaugtis.

Kad būtų linksmiau

Medsėdžiuose prieš savaitę „pasnigo“ tokiomis didelėmis snaigėmis, kad kelios pakibo ant tvoros, juosiančios bendruomenės renginių erdvę, ir net stiprus vėjas joms nebaisus. Spaudžiant šaltukui snaiges, šviečiančią eglutę ir dovanėles akylai saugo nykštukai. Iš kur jie atkeliavo, ar pasiliks, ar keliaus toliau? „Norėjome, kad Medsėdžiuose žmonės stabtelėtų ir bent trumpam pamirštų šių dienų nerimą dėl pandemijos. Puošti eglutę buvo tapusi mūsų bendruomenės tradicija. Kadangi šiuo metu negalime būriuotis, nekvietėme žmonių, neįžiebėme gyvos eglutės, nors buvo siūlymų ją padovanoti. Tai, ką matote, – mano vyro Stasio idėja ir jo rankų darbas“, – sakė Medsėdžių seniūnaitė Laima Vainienė, paprašyta papasakoti, kas kuria šventinę nuotaiką nedideliame kaimelyje. Pasirodo, jei yra noro, tai gali padaryti ir keli žmonės – Stasiui talkino Laima ir dukra Kristina.

Pamatyti, kaip švenčių laukia medsėdiškiai, galima ir neišeinant iš namų – apsilankius bendruomenės feisbuko paskyroje.

Paskutinį kartą medsėdiškiai draugėn buvo susirinkę į tradicinę Vasaros šventę. „Džiaugiuosi mūsų kaimo bendruomene ir tikiu, kad kiti metai visiems bus geresni ir vėl kartu galėsime švęsti gražiausias metų šventes“, – sakė Medsėdžių bendruomenės pirmininkė Kristina Vainiūtė, linkėdama pirmiausia sveikatos, ramybės ir gerumo tiek savo kaimo, bendruomenės žmonėms, tiek tiems, kurie užsuks į Medsėdžius.

Sodas – kaip pasaka

Žinia apie nušvisiantį sodą Agluonėnų bendruomenė dalijosi jau lapkritį ir ragino visus saugiai, nesibūriuojant prisidėti prie šios akcijos. Ne tik agluonėniškiai, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai visą savaitę puošė pačių atsineštomis girliandomis sodo obelis, kai kurie tas pačias jau kelintus metus. „Agluonėnų pagrindinė mokykla, sporto klubas „Agluona“, Račkauskų sodyba „Agluona“, kavinė-baras „Kryžkelė“, UAB „Kontvainiai“, – vardijo Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė tuos, kurie kasmet atsiliepia į kvietimą kurti jaukumą gyvenvietės centre artėjant šv. Kalėdoms. – Šiemet naujovė – dvejos apšviestos sūpynės, kurioms medienos davė Manfrydas Sprogys, kartu su Egidijumi Žiliu ir Gintautu Bareikiu pastatęs jas sode šalia augančių žaliaskarių.“ Seniūnė džiaugiasi žmonių kūrybiškumu ir ypač dėkoja bendruomenės pirmininkei Alinai Žilienei, kuri pasistengė, kad sodo įžiebimo vakarą į Agluonėnus užsuktų ir Kalėdų Senelis (Laimonas Jasas), kurį savo automobiliu vėžino Vytautas Gaubys. Nuotaikingą Kalėdų Senelio kelionę, lydimą muzikos, filmavo Mantas Virbauskas. Vokalinio ansamblio „Agluona“ (vadovė Kornelija Kiseliova) įrašai, pasak seniūnės L. Tučienės, skambės dar ne vieną vakarą prieš šventes.

Nesižavėti šia kalėdine pasaka, kuri tęsis ir visą sausį, neįmanoma, kaip ir Agluonėnų bendruomene, bendriems tikslams vienijančia jėgas su seniūnija. Jei netektų dėl karantino apsilankyti Agluonėnuose, jų šviečiantį sodą, įžiebimo šventę galima pamatyti Agluonėnų bendruomenės feisbuko paskyroje.

Užbūrė natūraliu grožiu

Vos pamatę į Turgaus aikštę atvežtą žaliaskarę priekuliškiai ėmė aikčioti: nuostabi, sodri, plačiašakė, kvepianti, tikra puošmena... ir nenustoja gėrėtis kasdien. Jos natūralus grožis kerintis, todėl, pasak Priekulės kultūros centro renginių organizatorės Ernestos Baškienės, nuspręsta eglės žaisliukais nepuošti.

Vos pamatę į Turgaus aikštę atvežtą žaliaskarę priekuliškiai ėmė aikčioti: nuostabi, sodri, plačiašakė, kvepianti, tikra puošmena... ir nenustoja gėrėtis kasdien.

Vos pamatę į Turgaus aikštę atvežtą žaliaskarę priekuliškiai ėmė aikčioti: nuostabi, sodri, plačiašakė, kvepianti, tikra puošmena... ir nenustoja gėrėtis kasdien. Už šią gražuolę reikia padėkoti priekuliškiams Algiui ir Danguolei Žilioniams, kurie prieš 30 metų pasodintą eglę dar liepos mėnesį pasiūlė Priekulės seniūnijai. „Kai gavome sklypą namo statybai, Kretingos medelyne nusipirkome dvi sidabrines eglutes ir kėnį. Iš jų trijų užaugo tik ši eglė. Nepagalvoję, kad ji taip greit užaugs, pasodinome su žmona ne visai geroje vietoje. Dabar eglė beveik siekdavo elektros laidus“, – pasakojo A. Žilionis. Šeimininkams buvo gaila augintinę nupjauti malkoms, todėl nusprendė padovanoti. Anglijoje gyvenančios Žilionių dukros, pamačiusios eglės nuotraukas, ir džiaugėsi, ir gailėjo jos. „Dukros pasiūlė pasodinti naują. Pavasarį taip ir padarysime, o dabar džiaugiamės, kad prisidėjome prie kalėdinės nuotaikos Priekulėje kūrimo“, – sakė D. Žilionienė. „Į eglę mūsų sode niekas beveik nekreipė dėmesio, o aikštėje pamatę ir patys nustebome, kokia graži“, – gėrėjosi A. Žilionis.

Turgaus gatvėje augusios žaliaskarės kelionė buvo neilga – iki Turgaus aikštės. „Atgabenti technika ją padėjo Arvydas Leketas, kuris turi patirties, o nupjovė eglės šeimininko brolis. Vežama eglė truputį nukentėjo, bet seniūnijos darbuotojai moka „restauruoti“, tad Turgaus aikštėje ji atrodo įspūdingai“, – puikiai nusiteikusi pasakojo seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė. Mieste vyksta dideli pokyčiai, daug iškastų gatvių, todėl šiemet buvo nuspręsta puošti ne natūraliai augančią apie 20 metrų eglę prie rašytojos Ievos Simonaitytės paminklo, kaip pernai, o Turgaus aikštėje dovanotą žaliaskarę. D. Bliūdžiuvienė dėkojo seniūnijos darbuotojai Loretai Dvaržeckienei už idėjas, suburtą komandą, verslininkams, gyventojams, kurie stengiasi, kad Priekulėje skleistųsi kalėdinė nuotaika: „Džiaugiuosi kiekviena lange sužibusia liepsnele.“ http://gargzdai.lt/300x250_3.html

„Pernai mūsų eglė buvo labai aukšta, o šiemet – vešli, plati, panašiai 10 metrų aukščio. Nuo 2013 metų ne kartą seniūnijos gyventojai yra pasiūlę dovanų ne vieną eglę. Esame puošę ir iš Drukių kaimo, ir iš Dituvos parsivežtą“, – sakė Priekulės seniūnė D. Bliūdžiuvienė. Ji pasidžiaugė, kad kaimų bendruomenės irgi puošia savo aplinką, o iniciatyviai Venckų bendruomenei Priekulės seniūnija šiemet padovanojo girliandą. Be tradicinio susibūrimo ir šurmulio gruodžio 9 d. eglė įžiebta Priekulės kultūros centre vykstant jaukiam adventiniam vilniečių muzikos grupės „WhaleSounds“, kurioje groja iš Dituvos kilęs Gabrielius Zapalskis, koncertui. „Žiūrovai jį galėjo stebėti tiesioginės transliacijos feisbuko paskyroje metu. Po koncerto sulaukėme daug dėkingų žiūrovų žinučių. Kai kurie iš jų aktyviai įsitraukė į koncerto metu vykusį kalėdinių linkėjimų konkursą ir parašė net po kelis. Pamaniau, kad nugalėtoją galėtų pradžiuginti tortas, kurį iškeps Deimantė Zolotova“, – sakė renginių organizatorė E. Baškienė. Muzikos grupė „WhaleSounds“, perskaičiusi ne vieną prasmingą priekuliškių linkėjimą, konkurso nugalėtoja išrinko Vaidą Batavičiūtę-Norvilę. „Tegul mielos šypsenos, šviesios mintys, laimė, sėkmė darbuose, jaukūs namai, mylintys žmonės, patikimi draugai, geri žodžiai, mažos ir didelės pergalės tampa Jūsų kasdienybe per Kalėdas ir visus ateinančius metus!“ – linki V. Batavičiūtė-Norvilė, kurią prieš pat šventes pasieks šventinis tortas.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Organizatorių nuotr.

Rekomenduojami video