Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gruodžio orai: kokios bus gražiausios metų šventės

Šių metų gruodis numatomas vėsesnis už vidutinį. Tai reiškia, kad galimybė per Kalėdas sulaukti sniego yra labai didelė. „Šiemet gruodžio prognozė yra tokia, kad jis turėtų būti šaltesnis už vidutinį.

Todėl sniego danga, kurią matome dabar, gali pasilaikyti”, – kalba klimatologas dr. Donatas Valiukas.

Šis gruodis bus vėsesnis, nei pernai Gruodžio vidutinė metinė temperatūra Lietuvoje yra neigiama (– 1,9 laipsniai). Tik pajūryje temperatūra yra aukštesnė. Ten vyksta kitokie procesai, nei likusioje Lietuvos dalyje. Jūra šildo miestą, todėl gruodį ten vyrauja teigiama temperatūra.

Apskritai, šiemetinė gruodžio temperatūra numatoma žemesnė už vidurkį. „Su pernai metų gruodžiu šių metų nereiktų lyginti, šiemet taip nebus. Pernai tikrai buvo labai šiltas gruodis ir šiltos Kalėdos, tai tokios analogijos su šiais metais nereiktų daryti, reiktų labiau daugiamečius vidurkius žiūrėti. Bet pernai Kalėdos įsimena savo šiluma. Nidoje buvo pasiektas Kalėdų šilumos rekordas, ten temperatūra siekė + 8, 5 laipsnius. Niekada per kalėdas nėra buvę šilčiau”, – kalba dr. D. Valiukas.

Viena savaitė lems ar liks sniego

Pirmąją gruodžio savaitę turėsime gražius žiemiškus orus. „Pirmą gruodžio savaitę turėsime žiemos kvėptelėjimą, nes orai ateina iš šiaurės, pakeliui įšyla keliaudami iš šiaurinių platumų į pietines, bet bendra tendencija tokia, kad turėsime žiemiškus orus, nekandžius, bus rami žiema. Kitos savaitės pabaigoje įvyks orų permainos ir teks tikėtis geriausio, kad pakilusi temperatūra nenusineš sniego dangos su savimi.

„Po kokios savaitės šalto oro srautas iš šiaurės pasibaigs, tada keliaus oras iš vakarų, nuo Atlanto pusės, bus toks drėgnesnis. Tuo metu laukai arba pajuoduos, arba ne. Naktį bus ne -10, o -3. Dieną ne -5, o apie 0. Jeigu per kitą savaitę sniego danga išliks, reiškia galime kalbėti apie gražią, ankstyvą žiemą, kol kas ji yra nešalta ir saikingai snieginga”, – mini N. Šulija.

Daugiau sniego Žemaičių aukštumoje ir rytuose

Daugiausia sniego Lietuvoje pasirodo Žemaičių aukštumos teritorijoje, kuri apima Skuodą, Telšius, Plungę, Rietavą bei kitus greta esančius miestelius, taigi jei gyvenate šiuose rajonuose, tikėtina, jūsų Kalėdos bus labiausiai apdovanotos sniegu.

„Žemaičių aukštumoje kritulių daugiau iškrinta, daugiau sninga ir yra temperatūra vėsesnė, nei pajūryje, nes yra aukščiau, dėl tų aukštumų, tai taip ten iškrinta, ten ir sniegas ilgiau išsilaiko ir ten beje, žemaičių tose aukštumose yra užfiksuota storiausia sniego danga. Kita Lietuvos dalis su sniegu yra jau rytinė Lietuva”, – kalba klimatologas dr. Donatas Valiukas.

Rekomenduojami video