Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Giraitės kaimas pakaunėje turės savąją liepų alėją

Prie pat Kauno miesto besiglaudžiančioje Kauno rajono savivaldybės Užliedžių seniūnijoje, Giraitės kaime, šį savaitgalį daugiau nei pusšimtis talkininkų sodino jaunas liepaites.

Giraitės bendruomenės, Užliedžių seniūnijos ir Kauno rajono savivaldybės jungtinės pajėgos iš 100 jaunų savivaldybės dovanotų liepaičių suformavo 200 metrų alėją.

Pasak Užliedžių seniūno Irmanto Šumsko, pastaraisiais metais sparčiai augančios Giraitės bendruomenės gausėjimas stulbinamas, - kas savaitę čia gyvenamąją vietą deklaruoja apie 30 naujakurių. Į Giraitę keliasi gyventi žmonės ne tik iš Kauno miesto, bet ir iš įvairių kitų Lietuvos vietų. Naujakuriams, tarp kurių daug jaunų šeimų, labai trūksta žalumos, poilsio zonų, vietų žaisti vaikams. Tad pasodinti liepų alėją buvo tikrai geras sumanymas, kuris bendromis pastangomis įvykdytas.

„Tarp medelių, alėjos viduriu, eis pėsčiųjų takas. Mamos galės stumti vežimėlius, vaikai - važinėtis paspirtukais“, - piešė būsimosios žaliosios zonos viziją Užliedžių seniūnas.

„Giraitės bendruomenė galėtų būti pavyzdys visiems, - kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, dalyvavęs liepų sodinimo talkoje. - Ši bendruomenė išsiskiria tuo, kad žmonės, užuot skundęsi, dejavę ir vien tik reikalavę, patys siūlo sprendimus, darbus, kuriuos galima daryti drauge su savivaldybe, pasitelkus į pagalbą seniūniją. Ir Giraitės bendruomenės žmonės visada pasirengę prisidėti prie savo aplinkos gražinimo. Idėjomis, pasiūlymais, talkomis. Būtent tokia ir buvos šios liepų alėjos pradžia“, - šypsojosi V. Makūnas.

Pasak mero, vietos bendruomenės atstovai į savivaldybę paprastai ateina su projektais, su konkrečiais pasiūlymais dėl vaikų žaidimų aikštelių, rekreacijos zonų, apželdinimo, apšvietimo. Jie siūlo savo viziją, rodo iniciatyvą ir norą gyventi gražiau, jaukiau. Taip geri dalykai ir prasideda - nuo savo kiemo, savų namų, kuriuose ne lauki, kol kažkas ateis ir padarys, o visų pirma rodai iniciatyvą pats. Tada jau savivaldybė, seniūnija ieško galimybių padėti žmonėms įgyvendinti jų gražesnės, jaukesnės, patogesnės gyvenvietės viziją.

„Netrukus švęsime mūsų bendruomenės pirmąsias metines, - paaiškino Giraitės bendruomenės valdybos pirmininkė Edita Gedgaudė, kuriai sodinti liepaites padėjo ir jos šeimos dvimetė atžala - sūnus Daugirdas. - Kai prieš metus pirmąsyk nuėjome pas merą V. Makūną, mūsų bendruomenę sudarė šeši žmonės. O dabar, pažiūrėkit, kiek aktyvių bendruomenės narių sodina liepas.

Giraitėje žmonių tankis gyvenamosiose zonose šiuo metu lygiai toks kaip Vilniuje. Tai - itin sparčiai auganti gyvenvietė. Joje daug jaunų kūrybingų žmonių, ir mums visiems katastrofiškai trūksta žalumos. Namai pastatyti plynuose laukuose, nėra medžių, nėra pavėsio. Mes mąstome, kaip galėtume sau padėti, - darome vizualizacijas, einame į Kauno rajono savivaldybę ir tikrai sulaukiame dėmesio, paramos, pagalbos. Net neabejojame, kad bendromis jėgomis netrukus Giraitėje gyventi bus nepalyginti gražiau ir jaukiau“, - sakė vietos bendruomenės valdybos pirmininkė.

Rekomenduojami video