Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Geriausios žolelės auginimui ant palangės

Žalumynų auginimas namie – tai puikus būdas smagiai padirbėti, sutaupyti pinigų ir džiaugtis nuostabiais skoniais. Žalumynų kvapai taip pat į jūsų sodą privilios drugelių ir bičių. Šių žalumynų auginimui namuose ar sode nereikia daug vietos, ypatingos kokybės dirvos ar daug laiko, todėl to galite imtis net jei didelės patirties sodininkystėje neturite.

Šiems dažniausiai naudojamiems žalumynams reikia tik trupučio saulės, karštomis dienomis – reguliaraus laistymo ir gero drenažo. Jei žoleles nuolat skinsite, jos palaikys formą ir gražiai augs toliau. Kai kurios jų gali augti net ir per žiemą. Metinių žolelių sėklas reikės surinkti ir jas persodinti pavasarį. Štai 7 būtiniausi žalumynai pradedantiems sodininkams.

PETRAŽOLĖS

Geriausiai auga itališkosios petražolės – jos labai atsparios, Jas taip pat galima bet kada skinti – nuskynus petražolės tiesiog pradės augti iš naujos, todėl jų prisiskynus per vasarą tikrai užteks visiems metams. Petražoles sodinkite darže arba vazonėlyje, pavasarį arba rudenį, geriausia – saulėtoje vietoje. Petražolės labiausiai mėgstą drėgną dirvą, o jei pastebite, kad žiemos metu lapai pradėjo gelsti, patręškite skystomis trąšomis, kad augalas gautų maistinių medžiagų.

 ROZMARINAI

Jei ieškote atsparios žolelės, kuriai daug dėmesio nereikia, sodinkite rozmarinus. Rozmarinams užtenka iš lietaus gaunamos drėgmės ir jie auga keletą metų. Sodinkite dėžutėje arba dideliame vazone, saulėtoje vietoje. Rozmarinus taip pat galite naudoti kaip valgomą gyvatvorę, nes jų krūmokšniai auga dideli ir platūs. Vasaros pabaigoje tiesiog reikės juo apgenėti.

MĖTOS

Mėtas auginti labai lengva, bet jei nebūsite atsargūs, jos apims visą jūsų sodą. Mėtoms reikia tik trupučio vandens, jos gali augti tiek saulėtoje vietoje, tiek pavėsyje, o šią žolelę galima naudoti įvairiausiems dalykams. Mėtas geriausia sodinti dėžutėje. Jei norite daug mėtų, rinkitės didesnį vazoną ir sėklas jame paskirstykite plačiai. Venkite mažų plastikinių vazonėlių – juose mėtų šaknims greitai nebeliks vietos.

BAZILIKAS

Viena kvapiausių namie auginamų žolelių – bazilikai. Saulėkaitoje pasodinti bazilikai puikiai užauga iš sėklų. Bazilikams geriausiai tinka drėgnas dirvožemis su geru drenažu, o jei norite, kad ir toliau dygtų nauji stiebeliai, baziliką reikės reguliariai apgenėti.

LAIŠKINIAI ČESNAKAI

Laiškiniai česnakai puikiai tinka auginti vazonėliuose, o taip pat jais galite apsodinti daržo pakraščius. Jie yra labai atsparūs, geriau auga vėsesnėje temperatūroje. Juos galite sodinti dar žiemą, saulėtoje vietoje, bet įsitikinkite, kad laistymo vanduo gerai nuteka. Laiškinius česnakus reikia skinti juos nukerpant aštriomis žirklutėmis, kad neišrautumėte stiebų.

ČIOBRELIAI

Dar vienas puikus augalas jūsų sodui – čiobrelis. Jis puikiai auga vazone, bet taip pat čiobreliais galite nusėti ir nemažai erdvės sode – taip susiformuos jų pievelė, ant kurios galima ir vaikščioti. Čiobreliai mėgsta saugias, saulės kupinas vietas.  Čiobrelių būna įvairių rūšių – paprastieji čiobreliai arba citrininiai čiobreliai, o juos skinti galima visus metus.

LEVANDOS

Levandos teoriškai nėra žolelės, bet tai – nuostabūs valgomieji augalai, kuriais galima skaninti kepinius arba dėti į vonią, kad gardžiai kvepėtų. Levandas taip pat labai paprasta auginti, o į sodą jos pritraukia bites. Levandos mėgsta saulėkaitą, jas galima sodinti vazonuose arba gerai drenuojamos lysvėse. Tinkamoje vietoje pasodintos levandos auga labai greitai, todėl jas reikia reguliariai genėti.

RAUDONĖLIS

Raudonėliai mėgsta saulėkaitą ar dalinį pavėsį – tai atsparūs augalai, kurie puikiai auga darže, pievelėse arba vazonuose. Jiems daug laistymo nereikia, o kuo dažniau juos skinsite, tuo greičiau jie augs. Bendri patarimai apie žolelių auginimą namuose Įsitikinkite, kad jūsų žolelės gauna pakankamai saulės ir vandens. Dirva turi būti gerai drenuojama. Jei sodinate vazonuose, naudokite kokybišką dirvą. Kad augalai augtų geriau, naudokite kompostą arba trąšas, bet nepersistenkite – jei tręšite per daug, augalas augs greitai, bet praras skonį. Skystos trąšos padeda dirvai suteikti maistinių medžiagų.Iki sėjos sėklas laikykite popieriniuose maišeliuose, vėsioje vietoje. Šalčiui neatsparius augalus žiemos laikotarpiui perkelkite į šiltą aplinką.

Rekomenduojami video