Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gardžiausias Antaninių sūris – Kęsčiuose

Birželio 13-ąją Lietuvoje švenčiamos Antaninės laikomos šienapjūtės pradžia, kai karaliauja saulė, šiluma, o kaime – pats darbymetis. Kęsčiai, nedidelis kaimas Tauragės pašonėje, Antanines kasmet surengia tokias, kad skamba visi apylinkių laukai. Ir šįkart varžytasi ne tik kas tiesiau pirmąją pradalgę išpjaus, bet ir gardžiausią sūrį svečiams ant stalo padės.

Antaninės Kęsčiuose – šventas dalykas. Kasmet jas pasitikdamas kaimas surengia didžiulę šventę, sukviečia pulką svečių. Neapsieinama, žinoma, ir be politikų, kurgi be jų. Juk rinkimai ant nosies. Bet mat jį šunys tuos politikus, geriau jų necituokim. Verčiau pasidžiaugti, kad kaimo žmonės tokie išradingi, linksmi, pasipuošę, o kaime tiek daug vaikų.

Linksmybių Kęsčiuose šiandien netrūko nuo pat ryto. Jaunimas tinklinį žaidė, mažieji didžiausius burbulus pūtė, vieni kitiems veidelius dažė. Atvyko policjos pareigūnai, tik ne bausti, o Kęsčių gyventojų vertingų daiktų pažymėti, savo veiklos pristatyti ir Antanų pasveikinti. Tiesa, pastarųjų kaime nedaug, bent jau į šventę susiruošė tik keturi. Bet Antanų polką sušoko be priekaištų. Ir pirmąją pradalgę išrėžė, tik prie bendruomenės namų rėžti ne itin buvo ką. Karštis žolę išsvilino, bet to, veja čia puikiai prižiūrima. Matyt, šienaujama dažnai.

Prie pat bendruomenės namų Kęsčiai įsirengė vadinamąjį sveikuolių taką. Ir šių eilučių autorei teko jį išbandyti. Visai nieko, na, gal ne toks kaip Birštone ar Druskininkuose, bet apylinkėse surinkti kankorėžiai kaip reikiant padus padirgino. Gėris.

Kaimo šeimininkės čia pat pademonstravo savo sūrius – šventei specialiai slėgė. Vieni su kmynais, kiti braškėmis padabinti, treti saldūs it grietinėlė. Degustacija vyko, visi baisiai gardūs buvo, kaip ir kitos suneštinės vaišės.

Šventė dar nesibaigė. Sako, Šilutės, Sartininkų ir pačių Kęsčių ansambliai susirinkusiesiems grieš iki paryčių. Tad jei susizgribsite, dar spėsite.

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video