Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gamtos ženklus suprantanti Janina atskleidė Velykų orus

Gamtos ženklus stebinti dzūkė Janina Janušauskienė jau žino, kokių orų galime tikėtis Velykų rytą. Moteris taip pat pasidalino ir įžvalgomis, kokia turėtų būti vasara atsižvelgus į praėjusį Verbų sekmadienį. Be to, pasak Janinos, Velykos bus puikus metas atsigręžti į save ir laiką praleisti ne prie vaišių stalo, o gamtoje.

Įsibėgėjus pavasariui ir nenustojant džiuginti saulės spinduliams, balandžio mėnuo leidžia pasimėgauti tikruoju lietuvišku pavasariu, kuriame kartas nuo karto pasitaiko ir lietaus lašų. Velykų orai Varėnos rajone, Marcinkonių kaime, gyvenanti dzūkė Janina Janušauskienė, kuri gamtos ženklus stebinti nuo vaikystės, pasiteiravus, niekada neatsisako progos pasidalinti tam tikro laikotarpio orų prognozės įžvalgomis. Šį kartą moteris mielai pasidalino, ko galime tikėtis per artėjančias šv. Velykas.

Sinoptikas apie artėjantį orų pokytį: „Ką gi, gero po truputį“ „Velykų rytas bus vėsus, kaip ir įprastai, tačiau dienai įsibėgėjus, turėtų pasirodyti ir saulė, nors dauguma orų pranešėjų žada šlapdribą. Nemanau, kad jos sulauksime, nes bent jau kiek ji buvo žadėta, pas mus kaime ji nepasirodė.

Kitą vertus, nakties šalnos tęsis dar ilgai ir prabus visą balandžio mėnesį bei gegužės pradžioje. Lietaus sulauksime vėsesnio, nei esame įpratę turėti Lietuvoje pavasarį, nes dažniausiai atėjus pavasariui, jis būna šiltas, lietūs ir vėjai taip pat būna šilti“, – dalinasi savo įžvalgomis dzūkė.

Anot moters, nors šiemet pavasaris ir toliau džiugins saulės spinduliais, tačiau juo pasimėgauti neleis žvarbūs vėjai. J. Janušauskienė taip pat įspėja, būnant namuose ir žvilgtelėjus pro langą neapsigauti, nes nors iš pažiūros oras atrodys šaunus ir kviečiantis į lauką, tačiau ilgiau pabuvus pasijus šalto vėjo prisilietimas.“

 „Tai ypač jaučiasi būnant kaimo vietovėje, o mieste ne itin. Kaime ilgesnį laiką pabuvus lauke, gali labai greitai įsitikinti ir pajusti vėsumą, kurią apgaulingai nuslepia saulės spinduliai.“

 Vėsesnė vasara

 Vis dėlto, nusiminti nereikėtų, kadangi gegužės mėnesį sulauksime ir šiltesnio pavasario lietaus, kuris leis daugiau pasidžiaugti tikruoju lietuvišku pavasariu.

 Moteris teigia galinti pasakyti ir kokia bus vasara, mat tai parodė pralėkęs Verbų sekmadienis. Jeigu šiuo metu galime daugiau pasidžiaugti saulės spinduliais, tai vasarą apie juos šiek tiek teks primiršti, mat pasitaikys ir šaltesnių dienų nei praėjusių metų vasarą. „Ji bus lietingesnė, nes Verbų sekmadienis buvo šaltokas. Atsižvelgus į tai, galima sakyti, kad iš tiesų bus vėsesnė vasara, ne tokia karšta kaip pernai, tačiau ir nešalta, apie 20 laipsnių šilumos.

Verbų sekmadienis pasižymėjo lietumi ir šlapdriba. Mūsų kaime buvo pasirodęs ir sniegelis. Jeigu tai būtų kitas įprastas sekmadienis, kita diena, ta šlapdriba nieko neakcentuotų, tačiau, kadangi dabar buvo Verbų sekmadienis, galima matyti ir kokia bus vasara“, – aiškina Janina.

Pasak moters, šią vasarą reikėtų tikėtis ne tik lietaus ir vėsos, tačiau ir kelių karštų dienų, kurių nebus tiek daug, tačiau jos vis tiek pamalonins kūną šiluma. Praleiskite Velykų laiką gamtoje Pasiteiravus, ką moteris pati veikia šiomis dienomis, dzūkė nusišypso, kad šiuo metu dienas leidžia būdama gamtoje ir sodindama daržą bei puoselėdama aplinką tam, kad ir pasauliui būtų geriau.

 „Taip pat laiko leidimas gamtoje leidžia pabūti tyloje, ramioje atmosferoje, ko reikia kiekvienam pabuvusiam tarp didelio žmonių srauto“, – sako ji. J. Janušauskienė atsigręžti į gamtą kviečia ir kitus, o ypač, per Velykas. Buvimas gamtoje, pasak jos, leis pasikalbėti su savo siela, galbūt pasimelsti ir tiesiog pabūti tyliai bei ramiai su savimi ir savo mintimis.

 „Labai gerai yra vieno kunigo pasakyta, kad mes nei vienas nežinome, kas kiekvieną minutę ar už valandos mūsų lauks rytoj, todėl turime gyventi būdami geresni. Žmogus atsižvelgdamas į tai, turėtų apsidairyti ir pagalvoti. Kiekvienam žmogui reikia geriau palinkėti geros dienos nei blogų minčių“, – primena ir linki Janina. Kalbėdama ji taip pat priduria ir nepamiršti gamtos grožio: „Gamta yra nuostabi, pažiūrėkite, vien kaip paukšteliai džiaugiasi kiekviena diena – jie skraido, čiulba ir savo giesmėmis linksmina ir mus.“

Rekomenduojami video