Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dzūkijos gyventojai jau geria sulą: „Gamta pažiūrėjo, kad žmonės ir taip tokie jau, tai imkite, vaistų pagerkite“

Gamta vis labiau jau skelbia pavasarį. Šiemet anksti kaip niekada pradėjo tekėti klevų sula. Dzūkijoje žmonės jau mėgaujasi vitaminų kupinomis medžių sultimis. Gamtininkai sako, kad jau girdėti ir matyti kai kurių paukščių, kurie suskubo grįžti iš šiltų kraštų. O Utenos gyventojus nustebino iš nežinia kur atsiradęs gandras.

Varėnos rajono Barčių kaimo gyventojas Algimantas senolį klevą pragręžė prieš kelias dienas. Vyras daugybę metų leidžiasi sulos, tad savaitės pradžioje nusprendė patikrinti, ar dar neteka medžio sultys. Dzūkijoje dar daug sniego, tačiau gamta jau skelbia artėjantį pavasarį. „Prieš kokias tris dienas gal, pradėjo kapėti. „Davė“ šaltis naktį, nustojo. O dabar vėl jau kapsi. Jau bėga“, – pasakoja Barčių kaimo gyventojas Algimantas.

 Per naktį iš Barčių kaimo klevo prilašėjo pora litrų sulos. Algimantas juokauja: natūralūs vitaminai pats tas pandemijos ir kitokių problemų išvargintiems lietuviams.

 „Gamta pažiūrėjo, kad žmonės ir taip tokie jau, tai imkite, vaistų pagerkite. Duoda. – Natūralių vitaminų? – Natūralių.

– Atsistatyti po visko?

 – Taip, po visų negandų“, – sako Algimantas.

Sula šiemet pradėjo tekėti labai anksti. Įprastai pirmoji – klevų sula – pasirodo keliomis savaitėmis vėliau. Tai yra vasario pabaigoje ar net kovo pradžioje. „Kovo pradžioje. Normaliai bėga sula iš klevo, kai būna žemė įšalusi, pradeda bėgti ir bėga normaliai. Bėga, kol atleidžia žemę ir nustoja. Anksti, anksti. Dar taip nebuvo, kad vasario pradžioje bėga sula“, – tikina Algimantas. Klevų sula teka tol, kol įšalas iš žemės išeina.

Daug vėliau nei klevų, pasirodo beržų sula. Šie medžiai išskiria daugiau sulčių, tačiau jos ne tokios saldžios kaip klevų. Algimantas sako nepraleidžiantis progos pasimėgauti sula.

O ir specialistai pritaria: medžių sultys turi daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų. „Ir vieną, ir kitą. Beržų dar pasidarau vasarai, o šitos tik tuo kartu gerti, nes ji prarūgsta ir viskas. Per savaitę reikia sunaudoti“, – kalba Algimantas.

 Kad gamta jau skelbia pavasarį, sako ir gamtininkai. Pasirodė kai kurie paukščiai, suskubę grįžti iš šiltųjų kraštų. Žmonės jau mato pavienes pilkąsias žąsis.

Varėnos rajono gyventojai pasakoja irgi girdėję pavasarį skelbiančių sparnuočių garsus. „Jau girdėti, jau čiulba kažkas. Aš nelabai kaimo žmogus, nelabai nusimanau apie gamtą, bet jaučiu, kad bus pavasaris“, – sako Barčių kaimo gyventojas Virginijus. „Girdėti, girdėti kažkokie tai. Čiulba kažkas. Dar taip nematyti plika akimi“, – kalba Algimantas. O Utenos gyventojus štai nustebino netikėtas svečias – baltasis gandras. Į miestelio vidurį ilgakojis atskrido prieš kelias dienas. Žmonės maitina paukštį, kad išgyventų iki šiltesnių orų. Anot gamtininkų, tai – ne iš šiltų kraštų sugrįžęs gandras, o greičiausiai peržiemojęs Lietuvoje.

Rekomenduojami video