Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Delfinariumas - 2 metrus auganti gėlė

Delfiniumai (pentiniai) – tai įspūdingo grožio augalai, kurie papuošia kiekvieną sodą. Bet kada reikėtų trumpinti ilgus jų stiebus?

Delfiniumai auga gegužės bei birželio mėnesiais – jie pasižymi ilgais, iki dviejų metrų galinčiais siekti stiebais su žiedais. Šias gėles labai mėgsta bitės ir kiti polinatoriai, o pamerktos į vazą namuose jos atrodo ypatingai.

Delfiniumai yra daugiametės gėlės, išsiskiriančios ryškiomis spalvomis. Jos žydi vasaros pradžioje ir idealiai tinka apvadams bei gėlių lysvėms. Vienmečius delfiniumus auginti yra labai lengva – jie mažesni ir žydi visą vasarą. Delfiniumai yra itin aukštos gėlės, jų galima rasti mėlynų, violetinių, rausvų, raudonų ir baltų.

 Geriausiai auga saulėtose vietose

Geriausiai jie auga saulėtose vietose, kur dirva yra nuolat drėgna. Sausa žemė delfiniumams nepatinka, todėl juos būtina nuolat laistyti. Kad drėgmė išsilaikytų geriau, labai pravers mulčias, kuris taip pat neleis šaknims sukaisti. Šiems augalams labiausiai patinka kiek šarminga dirva, o visiškai paskandinti jų vandenyje taip pat nereikėtų – dirva turi būti gerai drenuojama.

Delfiniumai yra nuostabios gėlės, kurių ilgi stiebai gali siekti net du metrus. Jie dažniausiai atpažįstami iš ryškių safyro spalvos žiedų, bet jų galima rasti ir kitokių spalvų. Šios gėlės priklauso vėdrynų šeimai, Europoje jos auginamos jau daugelį amžių. Jų pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio delphinos, kuris reiškia delfiną – būtent šio gyvūno formą primena delfiniumų žiedai.

Delfiniumams augant daug priežiūros nereikia, tačiau šias gėles nuskynus jas reikėtų patrumpinti iki žemės. Jei nepatingėsite to padaryti, gali būti, kad vėlyvą rugpjūtį ar rugsėjo pradžioje sulauksite dar žiedų.

Skinti, kai žiedai pradeda linkti

Delfiniumus skinti reikėtų iškart, kai tik jų žiedai pradeda linkti, o tada ir patrumpinti stiebą iki pat žemės. Kiekvieną stiebą su žiedu nupjaukite prie pat žemės, bet būkite atsargūs, kad nenupjautumėte ir besistiebiančių šoninių šaknų. Jie prie augalo šaknų yra lapų, juos taip pat palikite. Tik nupjovus delfiniumų stiebus juos reikia iškart palaistyti. Rudenį stiebus pjaukite tik tada, kai augalas visai nustoja žydėti. Kad delfiniumai geriau žydėtų, kas keletą matų, pavasarį, juos galima išdalinti.

Rekomenduojami video