Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugiabučių kiemuose pastebėtas nematytas paukštis

Neseniai Respublikos gatvės daugiabučių kiemuose Kėdainiuose vietos gyventojai pastebėjo dar nematytą paukštį. Kol gyventojai spėliojo, koks gi paukštis apsilankė jų kiemuose, specialistai patvirtino, jog tai greičiausiai iš namų pabėgęs naminis patarškinių šeimos paukštis, kurio tikriausiai ieško šeimininkai.

Pastebėjo vietos gyventojas

Apvalų ir nemenką paukštį pastebėjo Respublikos g. 26-ojo daugiabučio gyventojas Viktoras Arčakovas.

Vyriškis teigė tokį paukštį matantis pirmą kartą. Įdomios išvaizdos paukštį jis nufotografavo telefone esančia kamera.

„Pirmą kartą tokį paukštį matau. Į mūsų kiemą atskrenda zylutės, žvirbliai, balandžiai, varnos, net šarką ir žuvėdrą esu matęs, tačiau tokio stambaus ir apvalaus paukščio dar tikrai niekad nemačiau. Net nenutuokiu, kas tai galėtų būti per paukštis“, – kalbėjo vietos gyventojas.

Atskrido pasimaitinti

Vyriškis sako, kad daugiabučio gyventojai dažnai pamaitina paukštelius: tai lašinių ant medžio pakabina, tai lesyklėlėse saulėgrąžų pabarsto.

„Viena kaimynė balandžius ir varnas maitina. Atskrenda ir kitų paukščių. Aš toje vietoje ir pamačiau tą įdomų, nematytą paukštį. Matyt, jis ten rado batono gabalėlių ir juos lesė. Atskrido pasimaitinti, kaip ir kiti paukščiai“, – svarstė V. Arčakovas.

Pabėgo iš namų

„Rinkos aikštė“ pakalbino ilgametę Kėdainių gamtininkę, žuvininkę, Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijoje daugiau ne tris dešimtis metų dirbusią specialistę Birutę Morkūnienę, kuri iš nuotraukos iškart atpažino paukštį.

Pasak specialistės – tai naminis patarškinių šeimos paukštis, kuris giminingas fazanui, kalakutui, kurapkai.

„Nuotraukoje gyventojų užfiksuotas paukštis yra pentarda. Ji pabėgusi iš kažkieno kiemo. Gamtoj nežinau atvejo, kad gyventų natūraliai. Jos mėgsta būti medžiuose, bet skristi toli ji nenuskris. Tai naminis paukštis. Greičiausiai šeimininkas jos ieško, tad reikėtų nedelsiant pranešti, kad nešaltų paukštis, kad jį kuo greičiau parsineštų namo“, – komentavo B. Morkūnienė.

***

Patarška (Perlinė višta, Pentarda) – naminis patarškinių šeimos paukštis, kuris yra giminingas fazanui, kalakutui, kurapkai. Suaugusi patarška sveria apie 2 kg, padeda nuo 80 iki 100 kiaušinių.

Tai labiau dekoratyvinis, sodybą puošiantis paukštis. Paukščiai ypač gyvybingi – neužsibūna vienoje vietoje, nuolat ko nors ieško. Draugiški tarpusavyje, bet nepakenčia kitų rūšių paukščių, todėl patartina auginti su stambesniais gyvūnais. Gerai skraido, todėl tenka pakirpti sparnus, uždengti tinklu voljerą.

Mėgsta naktis praleisti aukštesnėse, sunkiau prieinamose vietose ant medžių ar stogų. Perlinės vištos dažnai auginamos ekologiniuose ūkiuose, nes lesa įvairius vabzdžius kenkėjus, kurių vengia kiti paukščiai, pavyzdžiui, kolorado vabalus. Patarškų racionas nesiskiria nuo kitų naminių paukščių – fazanų ar naminių vištų.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video