Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugiabučių gėlynai – gyventojų sutarimu

Įpratome, kad Gargžduose daug žydinčių gėlių. Klaipėdos gatvė šiuo metu žydi ypatingai. Tiek vazonuose, tiek klombose pasodintų gėlių priežiūra – seniūnijos darbuotojų rūpestis. Kaip tvarkytis daugiabučių kiemuose – butų savininkų reikalas. Nors daugiabučiuose gyvena po kelias dešimtis žmonių, sutarti, pasirodo, įmanoma.

„Kaštonas“ mėgsta rožes

Pušų g. 42 namo gėlynas primena nuosavo namo kiemą. Čia vejoje pasodintos kelios rožės, o dviejų šakos linkte linksta nuo didžiulių žiedų kekių. Rožės – karališkos gėlės, joms reikia laiko ir priežiūros: prieš žiemą pridengti eglišakėmis, pavasarį nurišti, laiku patręšti, genėti, o užpuolus kenkėjams ar ligoms tenka imtis ir cheminių priemonių.

„Per vieną mūsų namo bendrijos „Kaštonas“ susirinkimą kažkas pasiūlė pasisodinti rožių iš kiemo pusės. Pirmąsias pasodinome prieš 6–7 metus, paskutines – prieš trejus. Kitą kartą kažkuris gyventojas pasiūlė dar ir vazonuose gėlių pasisodinti“, – pasakojo bendrijos buhalterė Gailutė Pakalniškienė. Moteris džiaugėsi, kad gyventojai labai draugiški: kuris vyras gali, tas žolę aplink namą nupjauna, tai vienas, tai kitas gyventojas gėles palaisto, o viena moteris pasisiūlė laistyti visą rugpjūtį. Pati Gailutė amarų užpultas rožes nupurškė cheminiais preparatais prieš tai išbandžiusi liaudiškas priemones. Žiemoti rožes paruošia Vincas Montrimas ir Vidmantas Butkus – apriša eglišakėmis.

„Mes viską tvarkome bendru sutarimu. Norėjome palei namą iš gatvės pusės pasodinti eilę medžių. Laimei, nespėjome – prasidėjo šilumos tinklų renovacija, bijojome, kad neišrautų anksčiau pasodintų pušelių“, – dalijosi mintimis G. Pakalniškienė ir apgailestavo, kad du dekoratyviniai krūmai trukdė darbams ir buvo išrauti.

Namo aplinka gyventojams rūpi, jie prieš porą metų 50 proc. prisidėjo savo lėšomis, kad šalia daugiabučio būtų įrengta mašinų stovėjimo aikštelė, bet iki šiol tenka į kiemą riedėti per duobes. „Savivaldybė buvo pažadėjusi pasirūpinti įvažiavimu, bet pažadą pamiršo“, – šyptelėjo pašnekovė.

„Aguonoje“ formuojami krūmai

T. Jonutienė prie daugiabučio namo pasodino ne vieną gėlę ir kitų augalų. Juos prižiūri nuo pavasario iki vėlyvo rudens.T. Jonutienė prie daugiabučio namo pasodino ne vieną gėlę ir kitų augalų. Juos prižiūri nuo pavasario iki vėlyvo rudens.Daugiabučių namų savininkų bendrijos „Aguona“ valytoja Teresė Jonutienė penktadienio pavakarę išsinešė metalines kopėčias, elektrinę krūmapjovę ir ėmėsi darbo. Prie namo auga ir alyvų, ir forzitijos krūmai, ir dar keli, kuriuos moteris karpo, formuoja 2–3 kartus per metus. „Kiek leidžia jėgos, sveikata, tiek prižiūriu augalus, nuperku ir pasodinu naujų. Pirmuosius šio namo gyventojai pasodinome pradėję čia gyventi apie 1987 metus“, – prisiminė T. Jonutienė, svarainių gyvatvorę pasėjusi iš sėklelių.

Moters buto langai – ne į kiemą, kuriame auga ir hortenzijos, ir serenčiai, o pavasarį žydi tulpės ir hiacintai, ir šito grožio ji nemato, sako, kad svarbu, jog kitiems namo gyventojams būtų gražu. Pavasarį renovuojant šilumos tinklus, teko iškasti dalį gėlyno. „Išeinu vieną rytą į kiemą, o namo gėlyne – ekskavatoriaus kaušas. Sakau vyrams: „Palaukit penkias minutes, išsikasiu tulpes, narcizus, hiacintus.“ Spėjau“, – prisiminusi šypsojosi T. Jonutienė.

 

Laima ŠVEISTRYTĖ

Autorės nuotr.

Rekomenduojami video