Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daržininkystės sezono pradžia: už sėklas ir sėjinukus – nuo keliasdešimties centų iki 9 eurų

Palangių sodininkystė šiemet prasidėjo keliomis savaitėmis anksčiau nei įprastai, sako prekybininkai. Jų teigimu, sėklos ir sodinukai aktyviai perkami dar kalendoriuje neužbraukus paskutinių žiemos dienų.

Visgi prekybininkai neslepia, kad dėl pandemijos kai kurios iš tiekėjų perkamos sėklos šiemet kiek brangesnės nei įprastai. Tačiau, nepaisant pabrangusio tiekimo, pardavėjai sako kainas koreguojantys nežymiai.

Už gumbus – ir po 9 eurus

Parduotuvių tinklo „Iki“ atstovė Vaida Budrienė teigia, kad pandemija jų siūlomų sėklų kainoms įtakos neturėjo. Prekybos tinkle šį pavasarį sėklų kainos panašios kaip ir kiekvienais metais – prasideda nuo 45 centų, o brangiausių galima įsigyti ir už 2,8 euro už pakelį.

V. Budrienė prideda, kad vis daugiau pirkėjai įsigyja ir sodininkystės įrankių. „Be sėklų labiausiai perkamos daigyklos ir žemės daiginimui skirtos priemonės, taip pat įvairios trąšos, sodo pirštinės. Šių priemonių pardavimus šiemet fiksuojame didesnius nei praėjusiais metais. Galbūt žmonės, dėl karantino uždaryti namie, pasiilgo pavasario kvapo ir skonio, žalumos“, – pirkėjų pasiruošimo sodininkystės sezonui pradžią komentuoja V. Budrienė.

Ji sako, kad sėklų prekyba po truputį prasideda iškart po Naujųjų, o visiškai pagreitį įgauna paskutinėmis žiemos ir pirmomis pavasario savaitėmis. Tuo metu „Lidl“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė sako, kad jų tinklo pirkėjai šiemet sėklomis pradėjo rūpintis bent keliomis savaitėmis anksčiau nei ankstesniais metais.

Šiemet pirkėjai savo sodo gėlėms ir kitų augalų svogūnėliams ir gumbams nepagaili ir 9 eurų už pakelį. „Populiariausios yra įvairios agurkų ir pomidorų sėklos, jų kainos svyruoja nuo 25 centų iki 1,65 euro. Pirkėjai taip pat ieško ir gėlių gumbų ar svogūnėlių, pavyzdžiui begonijų, jurginų, kardelių, lelijų – už juos moka nuo 1,49 iki 8,99 euro“, – patikslina L. Skersytė.

Sėklos brango Visgi „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sako, kad sėklų pardavimai kol kas, palyginti su 2020 metų atitinkamu laikotarpiu, yra maždaug penktadaliu mažesni. „Perkamiausios išlieka pomidorų ir agurkų sėklos. Be to, net perpus yra išaugusi svogūnų sėjinukų paklausa, o pastarosiomis savaitėmis itin paklausios tapo ir sėklų daigyklos, ir vazonėliai daigams, todėl galima spėti, kad jau prasidėjo vadinamoji palangių daržininkystė“, – teigia E. Dapkienė.

Atstovės teigimu, intensyvesnė sėklų prekyba įprastai prasideda būtent vasarį, o didžiausią piką pasiekia balandžio mėnesį. E. Dapkienė prideda, kad šį pavasarį sėklų kainos svyruoja nuo 39 euro centų iki kelių eurų, o kai kurios ir brangesnės nei įprastai.

„Iš tiekėjų šįmet sėklas perkame šiek tiek brangiau, tačiau stengiamės populiariausias ir dažniausiai perkamas sėklas išlaikyti tame pačiame kainų lygyje. (...) Įtakos dalies sėklų kainai turėjo ne tik pandemija, bet ir logistikos kaštai, pakavimas ir pan.

Ryškesnis kainų pokytis pastebimas ekologinių sėklų kategorijoje, nes jų pasiūla rinkoje yra nedidelė, o paklausa kasmet auga. Taip pat dėl specifinių išgavimo technologijų yra padidėjusios hibridinių sėklų kainos“, – detalizuoja E. Dapkienė.

Kainų nekeitė

Visgi prekybos tinklo „Norfa“ atstovo Dariaus Ryliškio teigimu, jų parduotuvėse sėklų kainos šį sezoną išliko panašios kaip ir kiekvienais metais. „Nuo vasario vidurio pradėjom prekybą, tai sodinukų kol kas perka taip santūriai, už juos moka nuo 1,85 iki 2,79 euro už pakelį.

Daugiau kol kas perka sėklų, kurių kainos yra nuo 29 centų iki virš 3 eurų“, – prideda D. Ryliškis. Prekybos tinklo atstovas papildo, kad pirkėjai domisi ir daiginimo indais – už plastikinius lovelius mokama iki 1,7 euro, plastikines daigyklas – iki 2 eurų, o už durpines – nuo 45 iki 65 centų. Kainos esą nesikeitė ir „Rimi“ tinkle. Parduotuvių atstovės Renatos Keršienės teigimu, jų tinkle sėklų kainos prasideda nuo 0,29 euro centų.

„Populiariausios šiuo metu agurkų, krapų, pomidorų, burokėlių ir įvairių žalumynų sėklos. Renkantis sėklas, ypač tokių augalų kaip agurkai, pomidorai, pirkėjai atsižvelgia ne tik į kainą – jiems svarbi ankstesnė patirtis, sėjant ir vėliau auginant iš vieno ar kito tiekėjo sėklų“, – atkreipia dėmesį R. Keršienė.

Atstovės teigimu, labiausiai daržininkystės prekių paklausa tikimasi, padidės šylant orams, nutirpus sniegui – galbūt jau pirmosiomis kovo savaitėmis. Perka ir šiltnamius Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ komunikacijos vadovės Raimondos Strazdauskaitės teigimu, sodininkystės pardavimai šį vasarį – gerokai išaugę, palyginti su senesniais metais.

„Susidomėjimas išties didelis – palyginti su praėjusių metų vasario mėnesiu, sėklų pardavimai yra išaugę daugiau nei 2 kartus. Populiariausios šiuo metu yra daržovių bei gėlių sėklos: klientai daugiausia perka pomidorų, agurkų, paprikų, sulfinijų bei petunijų sėklas“, – prideda R. Strazdauskaitė.

Parduotuvės atstovės teigimu, klientai gali rinktis sėklų nuo 50 centų iki 6 eurų už maišelį. „Vidutiniškai mūsų parduotuvėje internete klientai sėkloms yra linkę išleisti apie 1,5 euro, ir dažniausiai renkasi sėklas, kurių sodinukus būtų galima auginti tiek lauke, tiek šiltnamyje“, – sako R. Strazdauskaitė.

R. Strazdauskaitė dalijasi pastebėjimais ir apie tai, kad pirkėjai, greta sėklų, itin aktyviai domisi daiginimo padėklais, durpiniais vazonais ir net šiltnamiais – šios kategorijos prekių pardavimai internetinėje parduotuvėje šiemet ūgtelėjo daugiau nei 3 kartus.

„Kesko Senukai“ atstovė Elona Uckutė taip pat antrina, kad kol kas populiariausiomis parduodamomis sėklomis išlieka daržovių sėklos. Be to pirkėjai vertindami patogumą, renkasi sėklas juostose, kurias paprasčiau sodinti, pastebi E. Uckutė.

„Perkamiausios, kaip kiekvienais metais – pomidorų, agurkų, paprikų sėklos. Taip pat klientai dažnai renkasi burokėlius bei valgomuosius ridikėlius.

Iš prieskoninių sėklų šį mėnesį dažniausiai perkamos krapai ir bazilikai“, – detalizuoja E. Uckutė. Atstovė prideda, kad jaučiama ir kitų sodo prekių paklausa – durpinių puodelių, daiginimo padėklų, daiginimo rinkinių – juos dažniausiai sudaro kokosinės tabletės, padėklas ir dangtis. „Šis sezonas kiek neįprastas, vėluoja sėjos metas. Tai lėmė kelios priežastys: karantinas sumažino pirkėjų srautą, o oro sąlygos vasario mėnesį buvo išties žiemiškos, tad pirkėjai mieliau rinkosi rogutes nei sėklas“, – apibendrina E. Uckutė.


Rekomenduojami video