Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dar vienas rekordas: taip šalta gegužės 6 dieną dar nebuvo

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) praneša, kad šeštadienį pasiektas gegužės 6 d. rekordas – Skuode ryte išmatuotas net -6 °C siekiantis šaltis.

LHMT informuoja, kad praėjusį penktadienį buvo šalta, bet saulėta, aukščiausiai temperatūra pakilo tik iki 8–13 laipsnių. O naktį užfiksuotas naujas gegužės 6-osios šalčio rekordas: saulei tekant Skuode buvo pasiektas įspūdingas šaltis – net -6 °C. Ankstesnis šios paros šalčio rekordas siekė -4,7 °C ir buvo užfiksuotas 1999 metais Varėnoje.

Įdomu tai, kad iki visos gegužės mėn. šalčio rekordo irgi trūko visai nedaug, mažiau nei laipsnio. 1965-05-05 ir 1995-05-03 Varėnos meteorologijos stotyje buvo išmatuota šio mėnesio rekordinė temperatūra, -6,8 °C.

Pranešama, kad ypač šalta buvo ore, o dirvos paviršiuje (5 cm aukštyje) būta dar šalčiau. Tame pačiame Skuode išmatuota net -9,8 °C. Panaši temperatūra buvo ir Molėtuose, Anykščiuose bei kitur, šalnų dirvoje ir ore išvengė tik Nida.

LHMT primena, kad pastaruoju metu tokius orus lemia iš Arkties regiono plūstantis labai šaltas oras. Gera žinia ta, jog nuo šios savaitės dienomis kasdien bus šilčiau, o ir naktimis šalnos kandžiosis vis silpniau.

„Taip pat užbėgame už akių kritikams, kurie visiškai nesigilina į duomenis ir neskaito mūsų klimatologų parengtų leidinių. Klimato kaita niekur nedingo. Klimatas Lietuvoje toliau šyla. Šiltėjimą neblogai parodo užfiksuojamų šalčio ir šilumos rekordų santykis: štai pvz., 2021 metais fiksavome 6 šilumos ir nė vieno šalčio rekordo. 2022 metais būta net 13 šilumos (karščio) rekordų ir tik 1 šalčio. Šiemet kol kas turime 5 šilumos rekordus ir 1 šalčio rekordą“, – tiegiama LHMT informacijoje.

Rekomenduojami video