Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dar nevėlu sodinti narcizus

Narcizai yra populiarios pasvasarį žydinčios gėlės. Monty Don paaiškina, kaip geriausia ir lengviausia sodinti jų svogūnėlius ir ką daryti, sukišus juos į dirvą.

Monty Don yra sodininkas ir BBC laidos „Sodininkų pasaulis“ vedėjas. Jis dažnai dalijasi patarimais, ką kiekvieną savaitę geriausia atlikti sode. Viename iš savo naujausių vaizdo įrašų, skelbiamų „Gardeners’s World“ paskyroje „Twitter“ tinkle, Monty žiūrovams parodė, kaip geriausia sodinti narcizų svogūnėlius. Sodinti narcizus dabar yra geriausias laikas Dabar tinkamiausias metas sėti įvairių pavasarinių gėlių svogūnėlius, įskaitant narcizus. Šie svogūnėliai yra vieni populiariausių JK ir paprastai žydi geltonais arba baltais žiedais. Monty paaiškino: „Rugsėjis yra geriausias mėnuo narcizų svogūnėlius sodinti į pievą“.

  Vedėjas, prieš įdėdamas svogūnėlius į žemę, specialiu įrankiu padarė duobutę. „Aš persodinu pseudonarcizus, kuriuos surinkome, kai darėme naujas lysves“, ‒ sakė jis.

Pseudonarcizas yra natūraliai Britanijoje auganti narcizų rūšis, rašo express.co.uk.

Pasak Karališkosios sodininkystės draugijos (RHS), šis augalas yra kilęs iš Pietų Europos ir Šiaurės Afrikos. Monty tęsė: „Jei galite, pabandykite pasodinti jį dvigubai giliau. Užpilkite žeme ir palikite”. Sodininkas, įmetęs svogūnėlį, jį vėl užvertė iškastos žemės gabalėliu.

Narcizų svogūnėliai ir augalai yra lengvai prieinami įvairiose parduotuvėse, įskaitant sodo centrus, prekybos centrus, techninės įrangos parduotuves ir floristų centrus. RHS taip pat pasidalino patarimais, kaip geriausia auginti narcizus. Narcizų žydėjimas Druskininkuose Kaip geriausia auginti narcizus? Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti perkant svogūnėlius, tai pasirinkti didžiausius ir švelniai juos suspausti, kad įsitikintumėte, ar jie tvirti. Venkite svogūnėlių su pelėsiu.

RHS rekomenduoja prieš sodinant svogūnėlius pašalinti visas piktžoles, taip pat į dirvą įterpti daug organinių medžiagų, kad pagerėtų dirvožemio struktūra ir drenažas. Taip pat galite įterpti bendrųjų trąšų, nurodytų ant pakuotės. Narcizams patinka saulėtos vietos derlingoje, gerai nusausintoje dirvoje ir tik kai kurios veislės pakenčia švelnų pavėsį.

Tai „Acatea“, „Jenny“ ir „Jack Snipe“ veislės. RHS pridūrė, kad narcizus geriausia sodinti didesnėmis grupėmis, o ne atskirai. Pasodinus narcizų svogūnėlius ar augalus, gerai juos laistykite, kad aplink svogūnėlius susigulėtų dirvožemis ar kompostas ir kad neliktų oro tarpų. Tai ypač svarbu, jei orų prognozė nežada lietaus. Po to svogūnėlių žemėje nereikėtų papildomai laistyti, išskyrus tuos atvejus, kai stoja ilgas sausas periodas.

Rekomenduojami video