Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Čypėnų Respublikai atminti

Vilmos ir Remigijaus Indrikonių iniciatyva šeštadienį Čypėnų kaimo gale, kur kažkada stovėjo septynmetė mokykla, įvyko prasmingas renginys, skirtas daugiau nei prieš 100 metų gyvavusiai Čypėnų Respublikai paminėti.

Šventė prasidėjo šv. Stanislovo atlaidais Kuprių kaimo koplyčioje. Jiems vadovavo Vabalninko parapijos klebonas Edmundas Rinkevičius. Po šv. Mišių į Čypėnus atvykusius buvusius ir esamus kaimo gyventojus bei svečius organizatoriai kvietė į Čypėnų valsčių, įsikūrusį specialiai šiai progai atgabentame statinyje, kuriame už simbolinį mokestį buvo galima įsigyti Čypėnų Respublikos vizą. Norinčių atvykti „legaliai“ su viza susidarė nemaža eilutė, o ir vizos netrukus baigėsi.

Organizatoriai dėkojo verslininkui Arūnui Vaitaičiui, renginio mecenatui, pasirūpinusiam, kad pastatas čia atsirastų. Prasidėjus oficialiai daliai, buvo prisimintas vienas iš garsiausių Vabalninko krašto žmonių Ernestas Galvanauskas, nemažai prisidėjęs ir prie Čypėnų Respublikos atsiradimo. Apie jį ir 1905 m. pabaigos istorinius įvykius papasakojo vabalninkietis Algirdas Garbauskas.

Apie vėlesnius laikus prisiminimais dalinosi čia gyvenę bei dirbę žmonės. Buvo paminėta Čypėnuose veikusi septynmetė mokykla, kurioje mokytojavo Kazio Binkio mylimoji Pranutė Adamonytė, renginiais garsėjusi biblioteka, prisiminta, kaip atrodė kaimas ir jo gatvės. Renginyje dalyvavo nemažai svečių: LR Seimo narys Viktoras Rinkevičius, padovanojęs organizatoriams Lietuvos istorinę vėliavą, Biržų savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, kuris sveikinimo kalbą sakė pasilipęs ant kaladės, kaip tais laikais buvo įprasta. Kalbėjo Vabalninko seniūnė Lilija Vaitiekūnienė, savivaldybės tarybos narys Dalius Drevinskas, su dovanomis atvykusi Salamiesčio kaimo bendruomenė. Didelio susidomėjimo sulaukė Biržuose besidarbuojantys Europos savanorių tarnybos savanoriai iš Gruzijos ir Ispanijos, į renginį atvykę su savo šalių nacionaliniais valgiais.

„Kaip gera vėl čia pabūti, prisiminti, pabendrauti“, - kalbėjo žmonės, dėkodami V. ir R. Indrikoniams už iniciatyvą ir puikiai pavykusį renginį.

 

Rekomenduojami video