Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Buvo gera gaspadinė...“

Šie liaudies dainos žodžiai apie gerą gaspadinę, gerą vyro žmoną, nuo seno žinomi visiems vyresnio amžiaus žmonėms. Anksčiau šią dainą dažnai dainuodavo įvairiuose susibūrimuose, suėjimuose, pagal jos melodiją šokdavo. Dabar daina šiek tiek primiršta, tačiau geros šeimininkės arba gaspadinės, mokančios gaminti skanius patiekalus iš nesudėtingų produktų, ir dabar yra labai gerbiamos ir vertinamos.

Su kaimynais linksmiau

Surviliškio kraštas nestokoja gerų ir išradingų gaspadinių. Jau aštuntus metus iš eilės sausio mėnesį jos renkasi Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus salėje ir dalijasi šeimininkavimo gudrybėmis bei kviečia degustuoti įvairiausių patiekalų. O kad smagiau būtų, surviliškietės į svečius pasikviečia kaimynines bendruomenes, kurios kasmet, įvairiausiais patiekalais nešinos, subėga pavakaroti. Dar prieš renginį skelbėme, kad svarbiausia – gera nuotaika! Tad pavakaroti pasikvietėme Užupės ir Kalnaberžės bendruomenių atstovus“, – pasakoja Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė Nijolė Dilkienė.

Odė burokėliui

Šįkart vakaronės tema – „Burokėlis neišvaizdus, bet labai naudingas“. Taigi, kaip sakė Užupės atstovė Daiva Alijauskienė, šis vakaras – tai odė burokėliui.

„Ir ko tik mes nešlovinome – ir obuolį, ir bulvę, duoną ir liaudiškus patiekalus... Mūsų seniūnijos šeimininkės tikrai nestokoja fantazijos. Dalyvavo ir pavienės gaspadinės, ir bendruomenės, ir Surviliškio seniūnijoje esančios įstaigos, – pasakoja renginio organizatorė N. Dilkienė.

Gaspasdinių šventėje rengiami konkursai, kurių metu demonstruojami, o vėliau degustuojami išradingiausi, skaniausi ir sveikiausi patiekalai. Teko net eilėraščius apie burokėlį kurti.

Pirmoji gaspadinių šventė buvo surengta 2012 metais. Nors nedrąsiai, tačiau labai išradingai šventės dalyvės gamino ir pristatė valgius, dalyvavo konkursuose, paskatindamos ir kitas šeimininkes dalyvauti šventėje. Vėliau šis nuotaikingas renginys tapo tradiciniu.

„Po Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus fiestos „Buvo gera gaspadinė...“ ir iššlovinto burokėlio, arba kaip sako šventės dalyvė Daiva, „odės burokėliui“, šiandien visi negalime atsidžiaugti prisiminimais... Užupiečiai pasirodė šauniai, nes ir pačioje Užupėje yra gajus vaišingumas... šito niekas nepaneigs. Dėkojame Nijolei Dilkienei už suorganizuotą gražią šventę, ypač už visiems padovanotą nuostabų ir balsingą Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus mišraus vokalinio-instrumentinio ansamblio „Prie Nevėžio“ koncertą!!!“ – savo mintimis dalijosi Užupės bendruomenės pirmininkė Augenija Vaitkevičienė.

 

Ieva KRIŠČIŪNAITĖ

Rekomenduojami video