Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržiečių medžiotojų pomėgis – rinkti elnių ragus

Medžioti galima ne tik su šautuvu rankoje. Azartą galima pajausti ir medžiojant kitokiu būdu.

Taip tikina keli biržiečiai medžiotojai, jau kurį laiką miškuose ir laukuose renkantys numestus elnių ragus.

Tamošiūnų medžiotojų būrelio medžiotojas 37 metų Mantas Bartuškevičius pasakoja šį pavasarį radęs net devynis ragus. Paskutinį ragą Mantas surado, pėsčiomis laukais ir miškais praėjęs 35 kilometrus.

„Rasti ragą – tai tas pats, kaip lošiant futbolą įmušti įvartį. Jauti azartą. Yra ir tokia medžioklės forma“, - jausmą, kai randa elnio numestą ragą, apibūdino Mantas Bartuškevičius.

Jis pasakojo, kad ragų miške ieškoti pradėjo dar tuomet, kai mokėsi penktoje klasėje. Į mišką eidavo su savo tėčiu Algimantu Bartuškevičiumi.

Šį pavasarį Mantas kartu su žmona Dovile pasiėmę termovizorių važiavo elnių ragų ieškoti net į Latviją, netoli Ventspilio, kur yra didelė šių žvėrių populiacija. Toje Latvijos vietoje yra valstybinis visiškai neiškirstas miškas, todėl jame ir žvėrių gausa didesnė, ir vaikščioti įdomiau.

Ten Mantas ir rado aštuonių elnių ragus. Praėjęs 23 kilometrus jis matė apie šimtą elnių.

Biržų girioje ragų šį pavasarį dar neieškojo, nes juos elniai meta tik balandžio mėnesį.

Surinktus ragus M. Bartuškevičius krauna savo ūkinio pastato palėpėje. Kai kuriuos pakabino šalia Anykščių rajone įrengto „Basų kojų tako“.

Praėjusį savaitgalį keli biržiečiai medžiotojai ragų ieškojimo varžybas nutarė surengti su kolegomis rokiškėnais. Praėjusį savaitgalį visi susirinko netoli Naujosios Akmenės. Rinkosi šiame krašte, nes čia daugiau elnių, ir jie jau pradėjo mesti ragus.

Mantas vieną dieną mišku, pelkėmis ir laukais sakė pėsčiomis įveikęs 35 kilometrus, kitą - 22.

Šeši medžiotojai rado 7 elnio, 1 briedžio ragą ir vieną stirnos kaukolę. Biržietis Mindaugas Šeškas rado du maždaug dvylikos metų amžiaus elnio ragus. Vienas jų svėrė 3,8 kilogramo, kitas - 3,7.

„Tai jo gyvenimo radinys“, - įsitikinęs M. Bartuškevičius.

Mindaugas Šeškas ir Paulius Kundelis rado po tris, Daugirdas Lasys ir Mantas Bartuškevičius – po vieną ragą. Šįkart nepasisekė Virgilijui Jarusevičiui ir Simonui Lasiui, jie nieko nerado, bet maloniai praleido laiką gamtoje.

Buvo nutarta, kad laimėtoją nustatys pagal ragų svorį. Biržiečių surinkti ragai svėrė 10,100 kilogramų, o rokiškėnų – 5,5 kilogramo. Taigi, nugalėtojais tapo biržiečiai.

Ragų rinkėjai nutarė šiomis varžybomis neapsiriboti. Jie planuoja surengti respublikines ragų rinkimo varžybas. Yra sukūrę ir ragų ieškotojų mėgėjų grupę.

M. Bartuškevičius miške naudojasi mobiliojo telefono programėle, kad geriau orientuotųsi. Tačiau kartą, telefonui išsikrovus, pasiklydo. Teko paklaidžioti, kol išėjo į kelią ir nuėjęs septynis kilometrus rado parduotuvę, kur telefoną pasikrovė ir susisiekė su artimaisiais.

Ragai – ne vieninteliai įdomūs Manto radiniai. Jam miške yra tekę surasti Antrojo pasaulinio karo vokiečių kareivio šalmą.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video