Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bijūnų žiedų pasitaiko ir lėkštės dydžio

Jei ieškote puošnių gėlių, tik nedaugelis nusileidžia ryškiems ir spalvingiems bijūnams – didžiulių jų žiedų pasitaiko ir nemažos lėkštės dydžio.

Yra trys bijūnų rūšys: puikieji bijūnai, kurie kiekvieną žiemą pasislepia po žeme, krūminiai bijūnai, kurie būna aukštesni ir stambesniais kotais, ištveriančiais ir žiemą, bei hibridiniai bijūnai – krūminio ir žolinio bijūno hibridai, kurių gauti gali būti sudėtinga, rašoma gardenersworld.com. Bijūnus sodinkite derlingoje, bet gerai drenuojamoje dirvoje, saulėtoje vietoje. Šių gėlių geriau nesodinti pernelyg drėgnoje dirvoje.

Dauguma puikiųjų bijūnų labiau mėgsta neutralią ar kiek šarminę dirvą. Krūminiai bijūnai mėgsta saugesnes vietas ir geriau pakelia rūgštingą dirvą. Jei sodinate bijūnų šaknis, tai reikėtų daryti vos tik jų įsigijus. Geriausia bijūnus sodinti rudenį arba pavasarį.

Jei bijūnus pasodinsite per giliai, rezultatų nesulauksite. Prieš sodindami į dirvą įmaišykite pakankamai gerai supuvusių organinių medžiagų. Pavasarį bijūnus reikia patręšti.

 Stenkitės neperlaistyti naujai pasodintų bijūnų – tai dažna nesėkmės priežastis. Kadangi bijūnų žiedai yra labai sunkūs, jiems taip pat reikia įrengti atramas. Puikiuosius bijūnus galima veisti rudenį. Apkarpykite išblukusius lapus ir pakelkite augalą specialia šakute. Pašalinkite kiek įmanoma daugiau dirvos ir peiliu padalinkite vainiką į kelias dalis.

Kiekvienoje dalyje turėtų būti bent jau trys pumpurai ir pakankamai šaknų. Tuoj pat persodinkite atgal į dirvą. Tačiau nebandykite taip dauginti krūminių bijūnų – juos geriau tiesiog sėti arba sluoksniuoti lanksčius jų kotus.

Viena dažniausių bijūnų auginimo bėdų – vytulys. Tai – pilkasis kekeras, dėl kurio supūva augalo šaknys. Norėdami išvengti šio grybelinio susirgimo, bijūnų nesodinkite per arti vienas kito. Jei matote, kad ant lapų atsirado tamsių dėmių, juos pašalinkite, nes taip sustabdysite ligos plitimą. Rudenį genėdami puikiuosius bijūnus pašalinkite visus lapus, kad pavasarį infekcija neatsinaujintų.

Bijūnų pumpurus labai mėgsta skruzdėlės, todėl neretai galite jas pastebėti ant jų ropojančias. Bet nesijaudinkite – skruzdėlės augalui nepakenks. Puikiuosius bijūnus rudenį reikia apkarpyti iki pat žemės, tuo tarpu krūminių bijūnų genėti nereikia.

Juos auginant rudenį pakaks pašalinti išblukusius žiedus, bet jokiu būdu nenuskabykite išblukusios lapijos – ji turi nukristi natūraliai. Krūminių bijūnų taip pat negalima per daug genėti, nes jie gali būti įskiepyti į puikiuosius bijūnus.

Ravėjimo metu stenkitės neužminti ant naujai besiformuojančių puikiųjų bijūnų pumpurų.

Rekomenduojami video