Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Berlyne šurmuliuoja „Žalioji savaitė“

Specialiai „Valstiečių laikraščiui“ iš Berlyno

Vokietijos sostinėje vakar duris atvėrusioje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje ,,Žalioji savaitė 2017“ lankytojai mėgavosi mūsų tautinio paveldo gaminiais, gomurį lepino midumi ir alumi. Gardžių lietuviškų produktų ragavo ir Lietuvos stende apsilankęs Vokietijos žemės ūkio ministras Christianas Schmidtas. Su mūsų gamintojais bendravo ir kitų šalių kolegų delegacijas sutiko žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Gundo skilandžiais

Vieną seniausių ir populiariausių tarptautinių parodų kasmet aplanko apie pusę milijono lankytojų, tad gamintojams iš daugybės pasaulio valstybių čia yra gera proga pristatyti savo produktus, reprezentuojančius kraštą. Lietuvai šiemet atstovauja aštuonios įmonės, gaminančios tautinio paveldo sertifikatą turinčius ir ekologiškus maisto gaminius bei gėrimus.

Tarp mūsų dalyvių yra ir naujokų, ir parodos senbuvių, kurie gerai žino, ką vertina „Žaliąją savaitę“ aktyviai lankantys vokiečiai. „Prigaminau daug firminių skilandukų, jų pernai net pritrūkau. Atsivežiau genofondinių kiaulaičių lašinukų, dešrų“, – sakė bene dešimtą kartą parodoje dalyvaujanti ekologinio ūkio, kuriame gamyba vyksta nuo lauko iki stalo, savininkė Audronė Žilienė iš Ariogalos.

V. Tavorienės nuotr.

Rokiškietė Laimutė Sadauskienė lankytojus vaišina vokiečių pamėgtais šakočiais. Čia pat demonstruoja ir jų kepimo procesą, kurį pernai filmavo dvi vokiečių televizijos. Parodos senbuvė Vita Stankevičienė, bendrovės „Saimeta“ vadovė, kaip įprastai į Berlyną atsivežė Daujėnų naminės ruginės duonos, sausainių, duonos giros. Pirmą kartą parodoje dalyvauja bendrovės Radviliškių kaimo kepyklos bendraturtė Audronė Kisielienė, pristatanti „Petronėlės duoną“, populiarųjį šimtalapį.

Siūlo midaus ir alaus

Lietuvos stende taip pat galima pasimėgauti midumi ir alumi. Šeimos įmonė „Šušvės midus“, pasitelkusi protėvių patirtį, gamina seniausią pasaulyje natūralios fermentacijos alkoholinį gėrimą – midų. Įmonės vadovas Erikas Augustinavičius „Valstiečių laikraščiui“ sakė, kad vokiečiai labiausiai mėgsta obuolinį midų.

Dar viena parodos naujokė – A.Udrienės individuali įmonė siūlo ragauti tautinio ir kulinarinio paveldo sertifikatus turinčio alaus: kaimiško „Jovarų Šnekučio“, su medumi ir kt.

Viena seniausių Lietuvos įmonių „Gerovės prekyba“ pagal seną receptūrą pagamintomis įvairiausiomis uogienėmis vilioja smaližius. Bendrovė „Apiterapijos centras“ pristato unikalią medaus ir žolelių arbatos seriją.

V. Tavorienės nuotr.

Nuo gintaro iki tekstilės

Lietuvai Berlyne atstovauja ir tautodailininkai, senųjų amatų puoselėtojai. Danutė Tikužienė atsivežė gintaro ir žalvario papuošalų, Ramutė Kraujalienė – medžio drožinių, keramikos, nertų tekstilės priedų. Agata Granicka pristato unikalias Vilniaus krašto verbas, taip pat demonstruoja jų rišimo techniką.

Išpuoselėtus rankų darbo kūrinius rodo Lietuvos ūkininkių draugijos narės. Parodoje apie Lietuvos kaimo turizmą lankytojams pasakoja tokias paslaugas teikiančias sodybas vienijančios asociacijos žmonės.

Šiemet „Žaliojoje savaitėje“ pristatoma daugiau kaip 100 tūkst. įvairiausių produktų. 2017-ųjų oficiali parodos partnerė šalis yra Vengrija. Kaip ir kasmet, parodoje vyksta daugybė seminarų, forumų, konferencijų, kur pristatomos naujausios rinkų tendencijos, gvildenamos aktualiausios problemos.

V. Tavorienės nuotr.

 

 

 

 

Rekomenduojami video