Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Babėnų šile – pavasaris: pražydo žibutės

Kėdainių mieste pražydo pirmosios žibutės. Babėnų šile šiomis dienomis žibučių vietomis tiek, kad raibsta akys. Gamtininkai sako, kad tai jau pirmosios pavasarinės žibutės, o šiltėjant dienoms, jų pražys vis daugiau.

Gamtoje smagu 

Kėdainių rajono gyventojas, aktyvus dviratininkas, gamtos mylėtojas ir žvejys Mindaugas Nefas pirmąsias žibutes Babėnų šile užfiksavo vasario 18-ąją. Vyriškis tuo metu važinėjosi dviračiu ir grožėjosi nuostabiais gamtos vaizdais.

„Babėnų miško šilas pasipuošė žibutėmis! Mačiau nemažai nuo karjero pusės. Ten visada jų daugiausia būna. Mačiau tiek vienoje, tiek kitoje pusėje. Manau, čia dar tik pradžia, kai saulutė šviečia jų daug pasirodo. Bet jau miške smagu“, – kalbėjo M. Nefas.

Užfiksavo ir sodininkai

Pirmąsias šiųmetes žibutes Babėnų šile užfiksavo ir Justinavos sodininkai. Štai kėdainietė Aldona Rimeikienė, pamačiusi žibutes, nustebo. Moteris sakė, kad šiomis gėlelėmis Babėnų šilas pasipuošia kiekvieną pavasarį, bet kad jos pražįstų taip anksti – labai retas atvejis.

Stebino išdaigomis

Šiemet gamta kėdainiečius ne kartą stebino savo išdaigomis. Mieste vėlyvą rudenį sužydėjo ne tik krūmai ir medžiai, bet ir gėlės. Štai lapkričio 20-ąją Babėnų šile grybavusi kėdainietė rado ne tik grybų, bet ir žydinčių žibučių. Moteris sako tokį radinį radusi pirmą kartą gyvenime, nors Babėnų šile lankosi jau daugybę metų.

Ėjo grybauti

„Labai mėgstu grybauti, tad ir šį kartą ėjau į mišką grybų pasižvalgyti. Ir radau. Radau ne tik grybų, bet ir žydinčių žibučių. Gėlyčių radau miško viduryje, kur mažai lapų. Pati sunkiai galėjau patikėti, bet įdėmiau pasižiūrėjusi įsitikinau, jog ten tikrai žibutės. Ir kaip jos galėjo pražysti vėlyvą rudenį, niekaip nesuprantu. Matyt, kad keičiasi mūsų klimatas, kitaip paaiškinti aš to negaliu“, – pasikvietusi „Rinkos aikštės“ korespondentus pasakojo Babėnų gyventoja Liongina Pociuvienė.

Gamtininkų žodis

Gamtininkai sako, kad toks vėlyvas ar ankstyvas žibuoklių žydėjimas jų nestebina, mat tai tikrai nėra vienetiniai atvejai. Šiųmetis žibuoklių pavienis žydėjimas nėra masinis reiškinys. Tiesiog ilgas šiltas periodas užsitęsė per ilgai ir jis nebuvo pertrauktas nors trumpalaikiu atšalimu, kuris galėjo sulėtinti augalų vegetaciją. Augalai per praėjusią vasarą sukaupė energiją ir nesilaiko sezoniškumo, nes sąlygos panašios kaip kovo mėnesį.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video