Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Augintinių ženklinimas. Ką svarbu žinoti jų savininkams?

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojo tvarka, kad visi šunys, katės ir šeškai privalo būti paženklinti mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Kur kreiptis augintinio savininkui ir kokia yra patvirtinta ženklinimo tvarka?

Kodėl svarbu paženklinti gyvūną?

Ženklinimas ir registravimas reikalingas siekiant nustatyti rasto, nuskriausto ar agresyvaus gyvūno augintinio savininką. Gyvūnų augintinių registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys ir savininkas tiksliai žinos, kada reikia atnaujinti skiepą.

Visi iki 2015 m. gruodžio 31 d. atvesti gyvūnai augintiniai turi būti paženklinti ir įregistruoti iki 2017 m. balandžio 1 d., bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui.

Gyvūnai augintiniai, atvesti 2016 m., turi būti paženklinti ir įregistruoti  per 4 mėn. nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip prieš perduodant kitam savininkui.

Perduodant gyvūną kitam savininkui jo perregistruoti nereikės, tačiau naujasis savininkas turės pateikti prašymą veterinarijos gydytojui dėl augintinio savininko pakeitimo.

Kas atlieka procedūrą?

Gyvūno augintinio ženklinimas yra keletą minučių trunkanti neskausminga veterinarinė procedūra, kurios metu šunims, katėms ir šeškams po oda tarp menčių įterpiama poodinė mikroschema. Ja gyvūnui suteikiamas individualus tapatybės nustatymo numeris.

Gyvūnus augintinius gali ženklinti tik galiojančią veterinarijos praktikos licenciją turintys veterinarijos gydytojai.

Veterinarijos gydytojai ženklina ir registruoja gyvūnus Gyvūnų augintinių registre, gavę savininko užpildytą ir pasirašytą prašymą.

Registruoti gyvūnus augintinius galima ir teritoriniuose VMVT padaliniuose. Čia paslauga teikiama nemokamai.

Rekomenduojami video