Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atkastas Utenos milžinas – Biliakiemio Puntukas

Utenos rajone atkastas Biliakiemio Puntukas, kuris, manoma, turėtų patekti į didžiausių Lietuvos riedulių sąrašą. Gamtos saugomą objektą Lietuvos geologų tarnyba tiria nuo praėjusių metų.

Specialistai teigia, kad atkastą akmenį bus lengviau tirti, daugiau sužinoti apie kraštą dengusį ledynmetį. Lietuvos geologų tarnybos direktorius Jonas Satkūnas teigia, kad akmuo turėtų patekti į didžiausių Lietuvos riedulių dvidešimtuką.

„Biliakiemio Puntukas – seniai žinomas riedulys, bet iki šiol buvo matyti tik jo viršūnė kalvelės šlaite. <...> Buvo bandoma iš pradžių nustatyti šio riedulio parametrus geologiniais, dirbtiniais metodais, vėliau nutarta atkasti ir pažiūrėti, kokie yra tikrieji parametrai. <...> Akmuo galėtų pakliūti į dvidešimtuką ar trečiąjį dešimtuką“, – teigia Lietuvos geologų tarnybos direktorius.

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, atkasus riedulį paaiškėjo žemėje slypėjusios jo masyviosios dalies tikrasis storis – 1,9 m – ir sudėtinga erdvinė forma. Išmatuotas didžiausias Biliakiemio Puntuko ilgis – 6,2 m, plotis – 4,1 m, aukštis – 3,5 m, horizontali apimtis – 16 m.

Rekomenduojami video