Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aštuntą dešimtį įpusėjusi rusniškė niekuo nesiskundžia

76-erių metų Rusnės gyventoja Janina Capienė šeštadienį Šilutės turguje pardavinėjo pačios užaugintas šių metų derliaus bulves. Guvi, linksma ir gyvenimu besidžiaugianti močiutė vikriai svėrė bulves, daug jų negirdama, nes pirkėjų ir taip netrūko. Už kilogramą prašė po 1,2 Eur.

Motinai talkino sūnus Artūras Stasiulis. Dar dvi Janinos Capienės dukros Virginija ir Adelija su šeimomis gyvena Šilutėje.

„Mano vaikai neišvažiavo į užsienį – visi čia, visi gyvena Šilutėje, mane dažnai aplanko, esu labai laiminga“, – pasakojo močiutė, vis sverdama stambias šviežias bulves ir skaičiuodama pinigus. Turguje prekiavusi ir trečiadienį, tad šeštadienį buvo antroji prekybos šviežiomis bulvėmis diena. Sekasi, perka, kaina neatbaido. Žemės J. Capienė turi nemažai, bulvių augina tik dešimt arų. Pasodino anksti pavasarį, apdengė plėvele, o kai reikėjo kaupti, teko nudengti ir vėl uždengti. Močiutė pasakojo, kad sūnus Artūras traktoriuką vairuoja, padeda. Juk ir į turgų maišus bulvių turi sukrauti ir iškrauti. Tam reikia jėgos.

Močiutė – labai atvira, mielai pasakojanti apie save ir vaikus. 58 metus gyvena Rusnėje. Taip likimas lėmė, kad teko palaidoti ir pirmąjį, ir antrąjį vyrus.

„Buvo metai, kai jau ruošiausi mirti… Prabėgo ir tie, ir nemažai kitų metų, vis dar gyva, krutu, dirbu. Sako, kad traškantis ratas ilgai sukasi…“ – pasakojo rusniškė, pasigyrusi gera sveikata ir energija.

„Esu labai laiminga, vaikai geri, visi dirba, mane jie myli, aš jais labai džiaugiuosi, esu patenkinta“, – apie saviškius pasakojo močiutė, nejaučianti 76 metų amžiaus naštos. Artėja Joninės, ar vaikai aplankys?

„Jie suvažiuoja ir per mano gimimo dieną, per Jonines, per visas didžiąsias šventes. Nors gyvenu Rusnėje viena, aš nesu vieniša, mano geri vaikai ir pasidžiaugti susirenka, ir padeda ūkyje“, – pasakojo J. Capienė, lengvai išvardinusi 6 anūkų ir keturių proanūkių vardus. Anūkų būrelyje – Vaida, Rasa, Dovilė, Agnė, Indrė ir vienas berniukas – Donatas, o proanūkės visos mergaitės: Rusnytė, Miglė, Austėja ir Gabrielė.

Močiutė su šypsena atviravo, kad 180 Eur pensija yra kartu su našlės priedu. Ir jokio skundo, kad neišgyvena, kad mažai. Ant prekystalio – pundeliai šių metų svogūnų – už vieną 30 centų. Augina ir morkų, svogūnų, česnakų, kopūstų, burokėlių. Taip prisiduria prie pensijos. Jau nemažai metų taip verčiasi ir nesiskundžia. Nors žemės turi, gyvulių nelaiko.

Anot Šilutės turgavietės direktoriaus Alfonso Vanago, štai pavyzdys tiems, kurie išvažiuoja į užsienį, kurie nuolat niurzga, kaip sunku išgyventi.

Šalia Janinos Capienės prekiavo Jonas Maziliauskas iš Juknaičių – už didelių bulvių kilogramą irgi prašė 1,2 Eur, mažesnes pardavinėjo po 80 centų, mažytes – už 30 centų.

Buvo šeštadienį Šilutės turguje ir pirmųjų grybų – už pusę litro voveraičių prašė 2 Eur. Mažyčiai dar tie grybukai…

Už 1,8 Eur ar 2 Eur galima buvo nusipirkti braškių, kurias, užaugintas vietinių gyventojų, greitai išpirko. Greitai tuštėjo ir šviežių agurkų maišai. Užtat gėlių sodinukų – gausybė margavo. Žmonės pirko ir į darželius, ir balkonams puoši, ir ant kapų sodinti.

Stasė SKUTULIENĖ

Rekomenduojami video