Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apie bulvių auginimą ir rekordus

Biržietis daržininkas Stasys pasidžiaugė šiųmečiu bulvių derliumi, nors prisiminė, kad vidurvasaryje jau buvo nusiminęs. „Kasmet keliolika ankstyvųjų bulvių daiginu šviesoje maždaug mėnuo iki sodinimo. Sodinu balandžio pabaigoje ir prieš Jonines jau pasikasu šviežių bulvių. Maniau, kad taip bus ir šiemet, – pasakojo daržininkas. – Bulvienojai birželio viduryje užaugo vos ne iki metro. Bulvės gražiai žydėjo. Tad Joninių išvakarėse pakapsčiau po bulvių keru. O ten – bulvių daug, bet visos pupų dydžio! Jos ne į gumbus, o į stiebus išėjo. Maniau, tiek to derliaus ir bus – vienos virkščios. Bet rudenį prikasiau puikių bulvių“.

Ir ponas Stasys atnešė iš rūsio kelias bulves, jo daržo rekordininkes. Pasvėrėme didžiausią gumbą – 901 gramas. Beveik kilogramas! Pasak pono Stasio, bulvę svėrėme daugiau kaip mėnuo po bulviakasio, tad ji šiek tiek nudžiūvo. Vos iš lauko parnešta garantuotai svėrė daugiau kaip kilogramą. Didelė bulvė. Gal turime Lietuvos ar net pasaulio rekordą?

Internete aptikome, kad Lietuvos agentūra „Factum“ yra registravusi 1,814 kg bulvę. O Guinnesso pasaulio rekordų knygoje nurodoma, kad didžiausia Libano ūkininko užauginta bulvė svėrė net 11,3 kg. Tad nepavyko sumušti net Lietuvos rekordo. Bent pono Stasio daržo bulvių derėjimo pasiekimą nuotraukose užfiksavome. Tačiau noras siekti rekordo nepraėjo. Tada pasvėrėme tris bulves ir svarstyklės parodė, kad bulvės sveria 2,242 kg. Štai: trimis bulvėmis sumušėme ir viršijome Lietuvos didžiausios bulvės rekordą! Paskelbėme naują – trijų didelių bulvių rekordą. Pasidžiaugėme sumanumu: juk tris dideles bulves užauginti sunkiau nei vieną didelę.

Ieškodami duomenų apie didžiausias bulves, aptikome, jog norint pasiekti didžiausios bulvės rekordą, nėra reikalo bulves auginti. Štai kaimyninio rajono Ilzenbergo dvaras turi bene didžiausią pasaulyje – apie 75 tonas sveriančią – bulvę. Menininkų grupės sukurtas kūrinys pastatytas dvaro automobilių stovėjimo aikštelėje. Šios bulvės metalo konstrukcija aplipdyta stiklo pluoštu. Kodėl 75 tonos?! Pasak statistikų, lietuviai kasdien vidutiniškai suvalgo po 250 gramų bulvių. Tad visi šalies gyventojai drauge per dieną suvartoja 75 tonas bulvių.

Feliksas Grunskis

Rekomenduojami video