Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Anykščių šventėje patiesti gėlių kilimai

Anykščiuose prieš savaitę šurmuliavo Miesto šventė. Tradicinis ir labiausiai visų laukiamas jos akcentas yra floristiniai kilimai. A. Baranausko aikštėje juos pynė 20 komandų iš Anykščių, Ukmergės ir Panevėžio rajonų.

Dešimties kvadratinių metrų  kilimus audė ir dvi ukmergiškių komandos.

Ukmergiškė Ilona Kaupaitienė kilimus iš lauko augalų darė jau ketvirtą kartą. Šiais metais ji atstovavo savo gimtajam Svirnų kaimui Anyksčių rajone. Kilimas vaizdavo seną autentišką kaimą ir buvo skirtas Svirnų bendruomenės dešimtmečiui paminėti.

Kitą kilimą ,,Du pasauliai“ kūrė jungtinė Rečionių kaimo bendruomenės ir šachmatų klubo ,,Juodasis rikis“ komanda: bendruomenės pirmininkė Janytė Stancikaitė-Strikienė, Virginija Savickienė, Jurgita Amankavičienė ir visa Sokolovų šeima.

Kilimui temą padiktavo Tatjanos Sokolovos paveikslas ,,Du pasauliai“. Paveikslo mintis – kad kiekvienas renkamės, kokiame pasaulyje gyventi – bespalviame ar spalvotame.

Nors kilimai džiugina vos kelias dienas, bet susidomėjimas juntamas nuo pat kilimo kūrimo pradžios. Praeiviai smalsiai stebi procesą, dalinasi savo mintimis, domisi naudojamomis medžiagomis.

A grupėje nugalėtoja tapo Anykščių trečiojo amžiaus universiteto komanda.

 

www

 

"Ukmergės žinių" nuotr.

Rekomenduojami video