Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Antroji banga: prasidėjo rudeninis grybų dygimas

Rugsėjo 5–6 dienomis mūsų rajono miškuose apsilankę kėdainiečiai buvo maloniai nustebinti – vietomis žmonės rado dešimtis raudonviršių ir baravykų. Grybautojai sako, kad prasidėjo tikras rudeninis grybų sezonas, o grybų bus tol, kol lis lietus ir naktimis bus šilta.

Dygsta it pasiutę

Kėdainių rajono Medininkų miške apsilankęs grybautojas Tomas Šedaitis sakė, kad jei ir toliau bus tokie lietingi ir šilti orai – grybai dygs.

„Šiemet baravykai pradėjo dygti kaip niekad anksti – liepos mėnesį. Po to kuriam laikui rugpjūtį grybai iš miško buvo dingę. O štai šį savaitgalį ir vėl kaip reikiant pradėjo dygti. Jei tokie orai bus ir toliau, tai pasismaginsim grybaudami. Vien per vakarą, po darbo prirenku krepšį baravykų ir raudonviršių Medininkų miške“, – atskleidė T. Šedaitis.

Vienas – keturis kibirus

Kitas Kėdainių rajono Ąžuoloto miške grybaujantis kraštietis Alius Macinavičius prieš keletą dienų namo parnešė gausybę grybų, kurių užteko ne tik vakarienei, bet ir žiemai užkonservuoti liko.

„Ąžuoloto mišką pažįstu puikiai. Per tris valandas grybaudamas vienas pririnkau beveik keturis kibirus baravykų. Radau ir keletą raudonviršių. Visi grybai sveikut sveikutėliai“, – sakė A. Macinavičius.

Pilnas miškas grybautojų

Pernaravos seniūnijos gyventoja Skaistė Čižauskaitė Kėdainių rajono Svilių miške taip pat teigė radusi nemažai grybų. Jauna moteris pažymėjo, kad miške ir grybautojų gausu.

„Visi grybai tokie mažučiai dar, vos keli rimti užaugę. Dabar tik prasidėjo rudeninis dygimas, o grybautojų kiek, pilnos pamiškės mašinų. Grybautojų daugiau negu grybų, bet vis tiek smagu. Lyg dovana čia mums, grybautojams. Dabar reikia, kad ir toliau lytų lietus ir būtų taip šilta, tuomet grybai tikrai dar dygs“, – kalbėjo S. Čižauskaitė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video