Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Akmenys sode

Gražiai sutvarkytoje aplinkoje dera ne tik augalai bei vanduo, bet ir akmenys. Jie gali būti naudojami kaip skulptūriniai ar peizažo elementai, pavyzdžiui, europietiško stiliaus sode, tvarkingoje vejoje, gražiai atrodo įdomus riedulys. Kuriant japonišką sodą ar jo fragmentą, akmenį reikia įritinti į skaldos ar smulkesnių akmenų salelę.

Tiek japoniškame, tiek ir europiniame sode labai tinka išdžiūvusio upelio imitacija. Ji dekoratyvi ir naudinga, nes atstoja paviršinį drenažą. Drenažui įrengti tiks skalda ir vidutinio dydžio rieduliukai. Toks sausas akmenų upelis bet kokiam sodui suteiks paslaptingumo.

Komponuodami akmenis, visada įleiskite juos į žemę, kad atrodytų kuo natūraliau. Vėliau, kai suaugs augalai, šis pojūtis dar sustiprės.

Pats paprasčiausias akmenų sodo variantas – rieduliai, lyg atsitiktinai gulintys tarp augalų. Sukurti tikrą akmenų sodą nėra paprasta – neužtenka vien kruopščiai parinkti akmenis ir sudėlioti juos reikiamose vietose. Akmenų sodo vaizdas turi būti kuo natūralesnis ir nepriminti akmenų sąvartyno.

Tvarkydami aplinką, siekite lakoniškumo ir paprastumo, nepamirškite saiko ir nuovokos. Kurdami akmenų sodą, neapsiribokite vien dideliais akmenimis, o derinkite riedulius, skaldytus akmenis, skaldą.

Kokio stiliaus sodą bekurtumėte, atminkite, kad svarbiausios detalės – akmens – negalima nustelbti ar paslėpti, bet reikia paryškinti, pabrėžti jo faktūrą ir atskleisti groži. Nepamirškite ir apšvietimo, nes naktį apšviestas akmuo atrodo visai kitaip negu dieną.

Tonos akmens pakanka iškloti maždaug 5-6 kvadratinių metrų plotą.

Rekomenduojami video