Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aitrų kvapą nustelbia violetinis grožis

Norėdami pamatyti retą gėlę amorfofalą, nebūtinai turime belstis į didmiesčių botanikos sodus. Ši gėlė pražydo Salose (Kamajų sen.).

Amorfofalas išsiskleidė Stanislavos Čerškutės namuose. Dėl nemalonaus žiedo kvapo augalas dar vadinamas lavongėle, dėl formos – velnio liežuviu. Tačiau gėles mylinčiai moteriai aitrus kvapas – nė motais. „Kartais vėdinu kambarį ir atidarau duris arba langus. Violetinis žiedas labai gražus. Kai jis pražysta, dalinuosi  džiaugsmu su visais“, – kalbėjo S. Čerškutė.

Lavongėlė pražysta jau trečius metus. Rudenį ji numeta lapus, tada šeimininkė ją laiko vėsioje vietoje. Vasario pradžioje iš gumbo pradeda dygti daigas. Iš pradžių labai lėtai, o paskui per parą ūgteli bent po 2 cm. Šįmet augalas pražydo vasario 13-ąją.

Šeimininkė išmatavo žiedkočio ir žiedo aukštį – jis siekia 47 cm, žiedo skersmuo – 21 cm.

Nužydėjęs amorfofalas išaugina didelius, puošnius lapus. „Užpernai gėlė buvo išleidusi ir antrą stiebą, bet pabijojau, kad jie vienas kito nenulaužtų, todėl antrąjį nupjoviau. Jei turėčiau vietos, auginčiau ir daugiau. Jų grožis atsiskleidžia žiūrint iš toliau“, – vardijo moteris.

Pasirodo, ši gėlė gali būti įnoringa. S. Čerškutės bute yra ir antras amorfofalas, tačiau tas taip ir nesugebėjo išauginti pradėjusio dygti stiebo. Visus augalo „vaikus“ moteris sakosi išdalinanti gėlių mėgėjams.

Rekomenduojami video