Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
81-erių pagėgiškės sodas stebina smalsuolius

Gražus ir žiedais apipiltas sodas dažnai tampa namų šeimininkės pasididžiavimu. Albinos Gudelevičienės mama negailėjo nei laiko, nei jėgų, kad jų kiemas būtų pilnas gėlių ir kitų dekoratyvinių augalų. Tačiau moteris prieš kelis metus išnaikino didelę dalį gėlių savo kieme, nes regėjimas pradėjo ją apleidinėti, o jau du metus moteris mato tik šviesą. Dabar 81-erių mamos užaugintas gėles ir medelius prižiūri pati Albina.

59-erių Albinos Gudelevičienės iš Klaipėdos 81-erių metų mama gyvena Pagėgiuose. Ji 40 metų dirbo mokyklos bibliotekoje, tad ponia Albina sako, kad jos mama yra apsišvietusi moteris. „Dabar ji apako, bet liežuvis vis dar dirba gerai“, – juokauja moteris.

Kaimynai stebėjosi brangiais augalais

Albina pasakoja, kad jos tėvai nediduką namą su 7 arų kiemu pasistatė prieš 50 metų ir jau nuo pirmųjų dienų jos mama pradėjo puoselėti gėlių darželius.

„Mama jau nuo senų laikų augalų sode prisodinus, nors žinot, kiek ten tų augalų buvo rusų laikais. Mama yra kilusi nuo Švėkšnos, tai ji iš Švėkšnos parkelio parsiveždavo prisiskynus medžio šakelių ir ji yra daug medelių užauginus nuo mažiukų“, – pasakoja Albina.

Moteris pasakoja, kad jos mama negailėjo ir laiko, ir pinigų. Už vieną hortenziją, iki šiol augančią jų kieme, ji sumokėjo 150 litų. Tais laikais tai buvo labai dideli pinigai, o kaimynai stebėjosi, kodėl tiek daug pinigų moteris išleido augalui.

Norėdavo iš jų pirkti gėles

„Dabar, žinoma, mūsų sodas nebėra toks gražus, kaip buvo anksčiau. Anksčiau mama dalyvaudavo ir gražiausios sodybos konkursuose. Už gautus pinigus mes su broliu ir su mama važiuodavome į Palangą išleisti tų gautų pinigų. Būdavo dar kokių samanėlių iš parko pasivogdavome“, – vaikystės prisiminimais dalijasi Albina.

Tačiau dabar gimtųjų namų kieme nebeliko nei vienos samanėlės. Kai moters mamai pradėjo prastėti regėjimas, buvo nuspręsta vietoj jų pasėti žolę.

„Anksčiau turėjome ir daugybę rožių, žmonės ateidavo net pas mus į kiemą jų pirkti, bet mama jų neparduodavo. Sakydavo, jeigu norit aš jums duosiu pinigų patiems nusipirkti, bet savo neduosiu. Tikrai daug augaliukų yra užaugintų jos. Dažnai apkarpau juos, kaip moku ir kartais išeina. Dabar jau porą metų mama pati nieko nemato, tik reaguoja į baltą šviesą, tad pati jų susitvarkyti nebegali“, – pasakoja Albina.

Meilę augalams įkvėpė mama

Vis dėlto Albinos mamos kieme nebėra daug žiedų, nes mama jais pasigrožėti vis tiek nebegali. „Dar neseniai jurginus sodinau, bet mama sakė kam jai jų reikia, jeigu vis tiek nemato. Sakė, kam vargsti, bet man vis tiek norisi“, – sako klaipėdietė.

Albina prižiūri apakusios mamos sodą

Tačiau jai pačiai norisi, kad kiemas atrodytų gražiai. Visgi mama išmokė ją rūpintis gėlėmis. „Aš pati nuo vaikystės savarankiškai ateidavau mamai padėti. Ir dabar važiuodama keliu stebiu kitų sodybas ir džiaugiuosi tuo grožiu jų kieme. Kai neįstojau į dailę, pradėjau mokytis konditeriją ir su mokykla važiavau rauti linų, tai nupirkau ten 10 tujų. Kai kurios dar ir iki šiol yra“, – pasakoja ji.

Dovana kaimynams – augalai

Dabar jos mamos kieme yra žymiai mažiau gėlių ir žiedų nei būdavo anksčiau, nes jai prižiūrėti joms visoms nėra laiko. „Dabar visos gėlės pas mamą auga tokios, kurios yra lengvai prižiūrimos. Mama visada stengdavosi nelaistyti gėlių, nes ji yra pastebėjusi, kad kuo daugiau laistydavo, tuo daugiau vandens ir reikėdavo augalams“, – pasakoja ji.

Tiesa, pati Albina prieš 10 metų su vyru pradėjo ir savo sodybą puošti. Moteris pati didelę dalį augalų užaugino iš šakelių. „Dabar iš mamos nesivežu, nes nerausi tų suaugusių augalų. Dalį jų esu išsiauginus iš šakelių, dalį iš draugų. Aš pati augalų neperku. Tačiau, kai mama naikino kieme augalus, dalį jų pasiėmiau aš, dalį išdalino kaimynams“, – sako moteris. Albina juokiasi, kad jos mama anksčiau per prievartą kaimynams dalindavo gėles, kad pasisodintų jas savo kieme. Tačiau dabar važiuojant ta gatve viskas atrodo gražiai ir tvarkingai.Rekomenduojami video