Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žvėris puola dar viena liga?

Kėdainių rajono medžiotojai susiduria su dar vienu iššūkiu: dar nepasitraukus šernus naikinančiam afrikiniam kiaulių marui, ligos pradėjo pulti ir elninius gyvūnus. Medžiotojai įtaria, kad gyvūnus puola vadinamoji elnių vytimo liga.

Atlieka tyrimus

„Įtariame, kad elninius gyvūnus pradėjo pulti vadinamoji vytimo liga. Ji dar vadinama lėtine elnių išsekimo liga. Kol kas dar to patvirtinti negalime, tik įtariame, mat matome, kad gyvūnai vysta. Šiuo metu atliekami visi tyrimai, skirti išsiaiškinti, ar liga pasitvirtins, ar ne“, – teigė Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Lietuvoje nebuvo

Ši liga konstatuota Lietuvoje dar niekada nebuvo. Nėra duomenų, kad šia liga galėtų užsikrėsti žmonės. Tačiau jau užsikrėtusių gyvūnų mėsos maistui naudoti negalima.

Šiai ligai imlūs elniniai gyvūnai. Užsikrėtę šia liga, gyvūnai atsiskiria nuo bandos, dažnai nuleidę galvas vaikšto ratais, atsiranda eisenos pakitimų ar kitas tos rūšies gyvūnams nebūdingas elgesys: gali būti pastebimas drebulys ir vangumas arba atvirkščiai – nervingumas ir agresyvumas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video