Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ŽŪM siūlo didinti paramą vaikų maitinimui ekologiškais produktais

Žemės ūkio ministerija siūlo didinti paramą vaikų maitinimui ekologiškais ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintais maisto produktais ikimokyklinio ugdymo įstaigose, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Parama, skiriama vieno vaiko maitinimui pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles, per mėnesį augtų 5–6 eurais.

„Atsižvelgėme į tai, kad ženkliai padidėjo ekologiškų ir nacionalinės maisto kokybės produktų kainos. Tikimės, kad didesnis finansavimas paskatins daugiau ugdymo įstaigų kreiptis paramos ir pradėti maitinti vaikus ekologiškais ir nacionalinės maisto kokybės produktais. Artimiausias kvietimas teikti paraiškas 2023 metams planuojamas šių metų gruodžio mėnesį“, – teigia žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Jei ekologiški ir nacionalinės maisto kokybės produktai sudarys ne mažiau kaip 60 proc. viso vaikų maitinimui skirto maisto kiekio, tuomet vienam vaikui per mėnesį bus skiriami 26 eurai (vietoje buvusių 20 eurų). Jeigu pagal kokybės sistemas pagamintų produktų vaikų meniu bus ne mažiau kaip 50 proc., parama vienam vaikui per mėnesį sieks 22 eurus (vietoje buvusių 17 eurų), rašoma pranešime.

Siekiant palengvinti atsiskaitymą, patobulinta dokumentų, reikalingų paramai išmokėti, teikimo tvarka.

Rekomenduojami video