Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ŽŪM: Lietuva tikisi Briuselio atsako Kinijai

Lietuva nebus palikta viena su ribojimus jos eksportuotojams įvedusia Kinija, o Europos Sąjunga (ES) imasi vieningo atsako, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Anot jos, žemės ūkio eurokomisaras Januszas Wojciechowskis (Janušas Voicechovskis) tai užtikrino Briuselyje vykusioje Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje. Palaikymą Lietuvai išreiškė ir Vokietijos, Nyderlandų, Latvijos ir Estijos atstovai.

  „Kinijos vykdomos priemonės prieš Lietuvą yra politiškai motyvuotas ekonominis spaudimas. Tokie Kinijos veiksmai yra diskriminaciniai, pažeidžia Pasaulio prekybos organizacijos principus ir tarptautines normas, be to, jie daro įtaką ir bendrai ES prekybos politikai“, – pranešime teigė žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius BNS antradienį teigė, jog situacija nėra pagerėjusi, didžioji dauguma krovinių, keliaujančių į Kiniją, patiria trikdžių.

„Laukiame iš Europos Komisijos daugiau atsakymų dėl su Kinija susijusių dalykų. Dalis krovinių važiuoja, dalis vis dar stovi. Didžioji dauguma stovi. Pokyčių nėra, bet keli kartais prasprūsta – kokiu būdu, niekas nežino. Bet iš esmės situacija nepagerėjo“, – sakė V. Janulevičius.

 Pastaruoju metu Lietuvos įmonės negali pateikti muitinės deklaracijų ir įvežti prekių į Kiniją, be to, Kinijos partneriai nenori bendradarbiauti – atšaukiami užsakymai, atsisakoma pratęsti ir sudaryti naujas sutartis, sutriko tiekimo grandinės. K. Navickas Briuselyje taip pat aptarė įtemptą situaciją kiaulininkystėje.

Ministrai trečią kartą ragino Komisiją skubiai imtis veiksmų šiai krizei spręsti. Komisaras patikino, kad mato nedidelių, bet palankių galimo sektoriaus atsigavimo ženklų – EK ir toliau stebi situaciją rinkoje. Be to, Taryboje pasiektas politinis susitarimas dėl žvejybos galimybių ES ir jai nepriklausančiuose vandenyse 2022 metais. Lietuvos tolimojo plaukiojimo žvejybos laivai galės tęsti veiklą.

Rekomenduojami video