Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ŽŪM: bus teikiamos pagalba nuo krušos nukentėjusiems ūkininkams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengs ir Vyriausybei pateiks metodiką, pagal kurią bus skaičiuojamas dėl krušos ūkininkų pasėliams patirtų nuostolių atlyginimas, sako ministerijos kancleris.

Pasak ŽŪM kanclerio Valdo Aleknavičiaus, nuo gamtos stichijos nukentėję žemdirbiai galėtų kreiptis dėl lengvatinių paskolų ar turimų paskolų palūkanų kompensacijų. Be to, primena jis, neatlygintinai iki naujųjų metų pasaugoti grūdus pasiūlė „Jonavos grūdai“.

„Sutarėme, kad AB „Jonavos grūdai“ priims grūdus nemokamai. Išlieka lengvatinės paskolos, paskolų kompensavimas. Kreipėmės į žemės ūkio komisarą (už žemės ūkį atsakingą eurokomisarą Januszą Wojciechowskį – ELTA) dėl situacijos, ūkininkai įspėti, kad kuo greičiau fiksuotų force majeure (nenugalimą jėgą – ELTA)“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitetui sakė V. Aleknavičius.

Anot jo, paramą dėl nenugalimos jėgos padarinių koordinuotų Vyriausybė, o ne ministerija.

„Dabar rengiamos tvarkos, metodikos ir Vyriausybės krizių grupei turėsime pristatyti, kaip bus skaičiuojamas žalos atlyginimas. Krizių grupė visame šitame dalyvauja, kadangi čia parama, jei krizinė situacija, eis tiesiogiai per Vyriausybę, o ne per ŽŪM“, – kalbėjo ministerijos kancleris.

Pasak V. Aleknavičiaus, ūkinininkai jau kreipėsi į „Jonavos grūdus“ dėl galimybės pasaugoti savo grūdus šios įmonės saugyklose, vienas ūkininkas yra paprašęs laikinai palaikyti 118 tonų grūdų.

ELTA primena, kad smarkios liūtys su perkūnija, stambi kruša ir škvalas Lietuvoje fiksuoti praėjusios savaitės pradžioje, stichija padarė didelių nuostolių daliai šiaurinių šalies regionų ūkių.

Tuomet Panevėžio rajone viešėjęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Eltai sakė, kad audra smarkiai suniokojo gyvenamuosius ir ūkinius pastatus, grūdų saugyklas. Taip pat, teigė ministras, nukentėjo gyvuliai, buvo sudaužyta žemės ūkio technika.

Pirmadienį LRT radijui K. Navickas kalbėjo, jog taiklu būtų svarstyti suteikti galimybes nukentėjusiems žemdirbiams gauti lengvatines paskolas apyvartinėms lėšoms, galimybę kompensuoti palūkanas. Jo teigimu, ūkininkams pretenduojant į paskolas apyvartinėms lėšoms, galėtų atsirasti papildomas kriterijus nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių.

Ministras taip pat akcentavo, jog nuo krušos apdrausta apie ketvirtadalis visų Lietuvos dirbamos žemės plotų.

Savo ruožtu Lietuvos draudikų asociacija pirmadienį pranešė, kad dėl audros sukeltų nuostolių atlyginimo visoje šalyje sulaukta per 6,2 tūkst. kreipimųsi, o visiems šiems nuostoliams kompensuoti jau rezervuota daugiau kaip 7 mln. eurų.

Rekomenduojami video