Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žolės degintojams ne tik ugniagesių, bet ir aplinkosaugininkų baudos

Šilutės ugniagesiai prieš įbrėžiant degtuką siūlo gerai pagalvoti, mat dabar už tokią veiklą galima sulaukti ne tik ugniagesių, bet ir aplinkosaugininkų baudų.

Kovo 20-oji buvo ta diena, kai vidudienį į dangų pakilo pirmasis dūmų stulpas nuo Šilutės rajono pievų. Tądien – Lankupiuose, kur išdegti spėjo vos keli arai. Ir tai tik todėl, kad operatyviai į pranešimą reagavo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai.

PGT vyriausiasis specialistas Arūnas Ališauskas sako, kad nors ir lėtai, bet šioks toks proveržis tautiečių galvose, matyt, vyksta – pievų gaisrų kasmet šiek tiek mažėja. Tačiau vis tiek kone kasmet būna atvejų, kai nuo liepsnojančios žolės ugnis persimeta į sodybų pastatus, ne kartą tokiuose gaisruose yra nukentėję ir žmonės. Tokių skaudžių įvykių nefiksuota tik pernai pavasarį, o ankstesniais metais jų būdavo kasmet.

A. Ališauskas priduria, kad šiemet visą pavasarį bus organizuojami reidai, kurių metu pastebėjus išdegintus plotus, savininkams bus skiriamos baudos. Be to, informacija apie tokius ūkininkus bus perduodama aplinkosaugininkams, mat šie savo ruožtu taip pat turi galimybę skirti baudas už gamtai padarytą žalą. Tad mėgėjams norint taip lengvai atsikratyti pernykštės žolės stagarų gali tekti nemenkai paploninti piniginę.

PGT atstovas primena, kad norint išvengti nelaimės reikia nekurti laužų arti nenušienautų pievų, taip pat nedeginti šiukšlių arti pastatų. Iki artimiausio pastato turi būti ne mažesnis, nei 30 m atstumas.

Rekomenduojami video