Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žirgo galva „papuoštas“ meras – reklama ar patyčia?

Kultūros įstaigos darbuotoja rajono merui ant galvos uždėjo būsimo renginio atributą – žirgo kaukę. Valstybės tarnautojas, atsakingas už kultūros paveldą, išplatino fotografiją socialiniame tinkle ir ją palydėjo keiksmažodžiu. Tai sukėlė patyčių laviną.

Pasipylė patyčios

Trečiadienį ir ketvirtadienį socialiniuose tinkluose buvo platinama nuotrauka. Joje - Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas, ant galvos užsidėjęs kaukę, vaizduojančią šachmatų figūrą - žirgą. Šalia jo stovi Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė, ant kurios galvos puikuojasi valdovės karūna, greta - Kūno kultūros ir sporto centro šachmatų treneris Raimondas Palilionis su karaliaus kauke.

Buvęs Biržų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistas, dabar čia dirbantis paveldosaugininku Dalius Mikelionis šią nuotrauką išplatino, pridėjęs angliško keiksmažodžio trumpinį.

Ketvirtadienį internautai po šia nuotrauka prirašė daug komentarų. Buvo komentuojama apie „zirgo galvą“, kad latvis popiet kvailas, kiti pašaipūs ir įžeidžiantys dalykai.

Filmavo renginio anonsą

Šalia Biržų pilies vienos televizijos darbuotojai filmavo atviro Lietuvos greitųjų šachmatų čempionato reklamą. Renginio atidarymas bus teatralizuotas, jame bus stebimas gyvų šachmatų paradas ir įspūdinga didmeistrių, žaidžiančių gyvomis figūromis, partija. Ant galvų užsidėję šachmatų figūrų kaukes, reklamai filmavosi Edita Lansbergienė ir Raimondas Palilionis.

Žirgo galvos kaukę buvo užsidėjusi anonsą rengusi televizijos darbuotoja.

Baigiant filmuoti anonsą, prie pilies atėjo meras. Dalyvavusieji filmavime pasiūlė merui prisidėti prie renginio reklamos. V. Valkiūnas geranoriškai sutiko užsidėti jam pasiūlytą žirgo kaukę.

Prieš televizijos kamerą kalbėjęs meras kvietė šeštadienį visus atvykti į Biržus. Po to jis dar kurį laiką kieme bendravo su žmonėmis, kurie skubėjo į kitą renginį.

Neilgai trukus internete paplito nuotraukos. Jose nebuvo kalbama apie renginio reklamą, o tik komentuojama mero išvaizda.

Nekorektiška ir ciniška

Ketvirtadienio ryte Biržų savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas tik iš korespondentės sužinojo, jog socialiniuose tinkluose platinama jo nuotrauka su žirgo galva. Dar labiau jis nustebo, kad nuotrauką platino valstybės tarnautojas. „Ačiū, kad pasakėt. Tai nekorektiška ir ciniška. Neturiu nuomonės, kodėl Dalius Mikelionis turėtų ant manęs pykti. Nesu jam ant kojos užlipęs. Tiesiog ėjau į renginį, manęs paprašė, kad sutikčiau pareklamuoti šachmatų fiestą“, - kalbėjo V. Valkiūnas.

Jis sakė negalvojęs, kad iš mero, kuris siekia į Biržus pritraukti kuo daugiau žmonių, galima pasityčioti.

Neneigė išplatinęs nuotrauką su keiksmažodžiu

Biržų rajono savivaldybės specialistas Dalius Mikelionis neneigė internete išplatinęs žirgo kaukę užsidėjusio mero nuotrauką su necenzūriniu prierašu. „Aš nustebau, kad meras stovi šitokioje pozicijoje. Galėjo jis kitą figūrą pasirinkti.

Bet dėl mero nieko neturėjau galvoje, susilaikau nuo komentarų ta tema“, - kalbėjo D. Mikelionis.

Paveldosaugininkas nemato ir nieko blogo, kad tokia nuotrauka išplatinta. Ir kad tą padarė jis, valstybės tarnautojas. D. Mikelionis netgi džiaugėsi, kad nuotrauka esą daug kam patinka, internautai ją „laikina“.

„Meras viešoje vietoje ir aš socialiniame tinkle“, - samprotavo D. Mikelionis, atsakingas už kultūros paveldą.

Žirgas nėra bloga figūra

Biržų kašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoja, savivaldybės atstovė regioninėje kultūros taryboje Edita Lansbergienė sakė, kad trečiadienį prie pilies buvo žaismingai filmuojamas šeštadienį įvyksiančio renginio anonsas. Pamatę ateinantį merą filmuotojai paprašė jo prisidėti, šis geranoriškai sutiko. „Tai buvo reklama be jokios potekstės. Nesitikėjome ir negalvojome, kad ji bus paleista į eterį su potekste.

Net nebuvo minčių, kad kažkas tai piktavališkai panaudos“, - kalbėjo E. Lansbergienė.

Ji kartu su televizijos darbuotoja kreipėsi socialinio tinklo Biržų grupės administratorių ir paprašė, kad ši nuotrauka su pašaipiais komentarais būtų išimta. Kad tokią nuotrauką tinkle įdėjęs D. Mikelionis, E. Lansbergienė teigė sužinojusi tik iš korespondentės.

„Aš patyčias socialiniame tinkle mačiau ir parašiau padėką merui, kad jis džiaugsmingai prisidėjo prie mūsų renginio reklamos. Jei kažkam asocijuojasi, kad žirgas – bloga figūra, labai gaila. Jei meras būtų pėstininku aprengtas, būtų blogai. O čia graži, daili figūra. Visos šachmatų figūros turi skirtingas savybes, o išsityčioti galima iš kiekvieno“, - kalbėjo šachmatų treneris ir vienas renginio organizatorių Raimondas Palilionis, kuris savo galvą buvo padabinęs karaliaus figūra.

Žadėjo įvertinti darbuotojo elgesį

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Audris Mukas įsitikinęs, kad valstybės tarnautojas, ir netgi laisvai samdomas darbuotojas, tokiu būdu neturėtų šaipytis iš rajono vadovo. Jis žadėjo aiškintis, kaip galima būtų įvertinti darbuotojo elgesį etikos požiūriu.

Po pokalbio su D. Mikelioniu, kuris dar kartą patvirtino nematantis nieko blogo dėl savo poelgio, A. Mukas komentavo: „Man kartais atrodo, kad Dalius Mikelionis nesusigaudo, kur dirba“.

„Neetiška ir baisu, kad taip elgiasi mūsų savivaldybės darbuotojas. Tai nežmoniška“, - sakė Biržų rajono mero patarėja Danutė Martinkėnienė.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

 

Rekomenduojami video