Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiedadulkes upėje palaikė teršalais

Kaip ir kiekvieną pavasarį, taip ir šiemet, panevėžiečius gąsdina pageltęs Nevėžio upės vanduo. Pamanę, kad tai teršalai, žmonės puola skambinti pavojaus varpais.

„Atidžiau pažiūrėję žmonės vandenyje pamatytų plaukiojančius geltonus grūdelius ir suprastų, kad tai žiedadulkės“, – antradienį aiškino aplinkosaugininkai.

Štai prieš kelias dienas praeiviams įtarimų sukėlė ties A.Jakšto gatvės pėsčiųjų tiltu Nevėžio upe plaukianti spalvota dėmė.

Patyrusiems specialistams net nereikėjo prieiti prie vandens. Vos tik užmetę akį jie suprato, kad upė plukdo žiedadulkių sąnašas.

„Kadangi vėjas paskleidžia šalia upės augančios augmenijos žiedadulkes, dalis jų nusėda vandens paviršiuje ir lengvai sumaišomos su teršalais“, – sakė aplinkosaugininkai.

Vis dėlto atidžiam žmogui nesunku atskirti, kur išties teršalai. Vandens paviršiuje susidaranti naftos produktų plėvelė jį nudažo vaivorykštės spalvomis ir ima žaižaruoti apšviesta saulės. O upės plukdomos žiedadulkės nekenksmingos ir jos pranyks smarkiau palijus.

 

panskliautas.lt

 

Rekomenduojami video